Aktuality - strana 210

Kolem čtyř procent středoškoláků neuspělo v minulých letech ani u třetího pokusu státní maturity. Od roku 2011, kdy začaly fungovat, do loňska se podíl neúspěšných každý rok mírně zvyšoval.
Vydáno: 08. 10. 2018
Během školního roku přebírají školy zodpovědnost za děti, které jim svěřujeme. Proto by každé školské zařízení mělo mít vypracovaný systém zabezpečení, který ochrání studenty a zaměstnance školy při mimořádných událostech.
Vydáno: 05. 10. 2018
Většina českých dětí se na internet připojuje pomocí mobilních telefonů. Téměř 23 procent dětí je online více než čtyři hodiny denně, osm procent více než sedm hodin denně, zjistil to průzkum EU Kids Online 2018.
Vydáno: 04. 10. 2018
Sicilská rybí tomatová polévka, grilovaný sumeček s restovanou zeleninou a bramborovým pyré, jablečné muffiny s rozinkami. I taková lákavá jídla mohou mít děti ze základních či mateřských škol na jihu Moravy na jídelníčku.
Vydáno: 04. 10. 2018
Radnice městských částí stále častěji lákají chybějící učitele na výhodné nájemní smlouvy. Svým způsobem se tak pokoušejí využít současných extrémně vysokých nájmů i cen nemovitostí.
Vydáno: 04. 10. 2018
Od října začala platit takzvaná technická novela pro státní maturitní zkoušky.
Vydáno: 04. 10. 2018
Nová publikace NÚV v tištěné i elektronické podobě.
Vydáno: 03. 10. 2018
NÚV tady představí především své služby pro žáky, studenty a absolventy škol. Ale i další aktivity a služby, které využívají uchazeči o práci a studium, a to jak v České republice, tak v zahraničí.
Vydáno: 03. 10. 2018
Pokud znáte ve své třídě nebo ve svém okolí mladé lidi, kteří mají zájem o přírodní, technické či společenské vědy, kteří jsou zvídaví, případně jim školní učivo nestačí k rozvoji jejich zájmu, doporučte je do T-kurzů.
Vydáno: 03. 10. 2018
Existence v davu nás občas činí slepými a hluchými, a to i v situacích, kdy je třeba zasáhnout. Nejen dav, ale i naše vlastní naučené způsoby uvažování nás často omezují, přitom stačí relativně málo na to prolomit neviditelné mentální bariéry.
Vydáno: 03. 10. 2018
Ústecká firma Adler International dodávající reklamní textil už před lety otevřela plně automatizovaný sklad. Jedním z důvodů bylo i to, že skladníci mohou denně zvedat omezené počty kilogramů, ale stroje žádná omezení nemají. Když ale shánějí absolventy na jiné pozice, potýkají se s několika nesnázemi.
Vydáno: 02. 10. 2018
Na řadě českých škol bývá při vyučování ve třídách vydýchaný vzduch, nevhodné světlo, rovněž může být špatně slyšet. Vyplývá to ze zjištění neziskové organizace Česká rada pro šetrné budovy.
Vydáno: 02. 10. 2018
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokračuje v přípravách na zavedení nového financování regionálního školství. Na dvou celostátních seminářích, které se této problematice věnují, seznámí s novou podobou výkaznictví pracovníky odborů školství z krajských a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností. První ze seminářů se uskutečnil dnes v Praze.
Vydáno: 02. 10. 2018
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dokončilo náročné hodnocení dvou výzev zaměřených na podporu vysokých škol ve strukturálně postižených regionech. Podpořeno bude 12 projektů za 2,2 mld. korun, a to i díky navýšení alokace jedné z výzev o 265 milionů korun.
Vydáno: 02. 10. 2018
Konference pro pedagogické pracovníky základních škol
Vydáno: 02. 10. 2018
Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti zaměřené na vzdělávání ve středních školách s obory vzdělání s maturitní zkouškou, které opakovaně vykazují vysokou míru neúspěšnosti ve společné části maturitní zkoušky.
Vydáno: 01. 10. 2018
Supervize patří do „kufříku“ s nástroji, metodami a další nutnou či podpůrnou výbavou pomáhajících profesionálů. Ze zkušenosti supervizorky vím, jak rozdílné, ba i protichůdné, bývají představy lidí o tom, co se za slovem SUPERVIZE vlastně ukrývá. A není divu. Jedná se o disciplínu, která sice má ve světě více než stoletou tradici (zejména v oblasti sociální práce nebo psychoterapie), ale v českém školství se zatím uplatňuje spíše sporadicky. Škoda…
Vydáno: 29. 09. 2018
Den offline zkusí být Kovy, šéf Rohlíku i eurokomisařka. Co vy?
Vydáno: 29. 09. 2018
Už od 1. října 2018 se otevírá nová a největší multimediální expozice – Paměť národa na Letné, která je věnována stoletému výročí založení Československa. Tato rozsáhlá výstava, která bude v Praze otevřená až do 9. prosince 2018, se zaměřuje především na obě období totality – nacismu a komunismu.
Vydáno: 27. 09. 2018
Vážený pane předsedo školského výboru, bývalý kolego řediteli gymnázia. Dlouho odolávám vzít pero do ruky a napsat Vám pár řádků k Vašim názorům a argumentům k osobě ředitele současné české školy, jeho přípravě a podpoře.
Vydáno: 27. 09. 2018