neuvedený autor - strana 9

  • Článek
Znáte to sami – někdy stačí říci jedno slovo a myšlenky se rozběhnou do všech světových stran. Někdy skáčí bez rozmyslu jako opice, někdy nás naopak zavedou na místa, která bychom nečekali. Často na tom místě potkáme dávno zasutou vzpomínku, dosud nerealizovaný nápad či přání.
Vydáno: 14. 06. 2017
  • Článek
Jedním z úskalí našich (a nejen našich) škol je určitá míra zahleděnosti do sebe a malá zkušenost odjinud. Nebudeme polemizovat, zdali je to správné, nebo ne, ale je to tak. Leckdy je třeba odejít ze školy, trávit čas s jinými lidmi, abychom byli schopni potřebného nadhledu či odstupu.
Vydáno: 14. 06. 2017
  • Článek
Proč jste nevypisovali konkurzy? Konkurz rozhodně není forma, která by v případě dobré práce ředitele školy potvrdila jeho kvality. Ředitel má svou vizi, dlouhodobé plány do budoucna a „hrozba“ konkurzu by byla brzdou jeho řídicího procesu, vyvolala by nejistotu a mohla by způsobit i přešlapování na místě. Vypsání konkurzu lze volit v případě odchodu ředitele školy do důchodu nebo na návrh školské rady. Možná i tehdy, pokud by bylo vzneseno velké množství oprávněných stížností. Na druhou stranu pokud by to byly stížnosti na učitele, zase to není důvod pro vypsání konkurzu – půjdu za ředitelem a od něj očekávám řešení situace. Školy fungovaly, a proto nebyl důvod konkurzy vypisovat. Místo nich jsme volili formu rozhovorů místostarosty pro školství a vedoucího odboru školství s jednotlivými řediteli. Tak by se totiž mělo jednat s dobrými řediteli.
Vydáno: 14. 06. 2017
  • Článek
Jaký by měl být ředitel či ředitelka školy? Odvážný, připravený, pohotový, rozhodný, usměvavý, přesvědčivý či splachovací? Nebo by jeho profesi lépe vystihly činnosti, které jen čekají na to, aby vyplnily...
Vydáno: 14. 06. 2017
  • Článek
Na více než dvou třetinách českých ZUŠek probíhaly během května poslední přípravy na ZUŠ Open. Předposlední májový den se tak uskuteční první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol „ZUŠ Open“, který inicioval v minulém roce vzniklý Nadační fond Magdaleny Kožené.
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
Ludmila Peterková působí jako sólistka, profesorka Pražské konzervatoře i moderátorka hudebních pořadů. Je laureátkou soutěže Pražského jara 1991, držitelkou cen Talent roku, Harmonie za nejlepší nahrávku, účinkuje v televizních přenosech na předávání cen Trebbia 2014 nebo na open air koncertě České filharmonie s Jiřím Bělohlávkem. Jako moderátorka provázela televizní záznamy koncertů hudebního festivalu Dvořákova Praha a pořady Terra Musica a ExpoHlednice. Pro firmu Supraphon, se kterou spolupracuje od roku 1993, natočila již 10 titulů. Na Pražské konzervatoři vyučuje od svých 27 let a jejíma rukama prošli hráči v Itálii, Francii, Polsku, Koreji, Japonsku nebo Egyptě. V západočeských Domažlicích již několik let pořádá vlastní kurzy klarinetu a komorní hry.
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
Z nekonečně věčné modré oblohy vezmi obdélník o daném poměru stran, protni jej pěti linkami notové osnovy. Čtyři mezery mezi linkami představují čtyři obory ZUŠ, nejstarší hudební má nejzralejší barvu, všechny pak postupně v teplé barevné škále zlátnou. Ve větší modré ploše vpravo je místo na velké zjednodušené A v podobě střechy - asociace zastřešuje jednotlivé ZUŠ, které jsou jejími členy - a písmena ZUŠ, vše v bílé barvě a velmi jednoduchém tvaru. Pod obdélník, jako vysvětlení pro nezasvěcené, se vešel text z malých písmen - asociace základních uměleckých škol čr.
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
Jaké jsou názory lidí, kteří v Radě AZUŠ ČR reprezentují své kraje? Co pokládají v problematice vzdělávání na ZUŠ za důležité a jak se jim daří skloubit zájmy svého kraje s celorepublikovými prioritami?
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
  Sladké oříškové pomazánky Oříškové pomazánky, pro které se ujalo obecné označení podle značky jedné z nich - nutelly, milují nejen děti. Jsou sladké a dobře roztíratelné. Je mezi nimi...
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
  Recepty CIZRNOVÁ POMAZÁNKA S ČOKOLÁDOU Suroviny: cizrna Bonduelle, kokosové mléko zahuštěné, javorový sirup, kakao, čokoláda na zdobení (70 %) Postup: Propláchnutou cizrnu rozmixujeme s kokosovým mlékem a javorovým sirupem...
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Může ředitel určit v rámci profilové části MZ nabídku povinných i nepovinných zkoušek tak, že u téhož oboru vzdělání bude jiná nabídka pro večerní formu vzdělávání oproti denní formě? Musí být složení profilové části MZ u daného oboru vzdělání naprosto stejné jak pro denní, tak i večerní formu? Anebo se může pro jinou formu než denní lišit?
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Žák SŠ nebyl za 2. pololetí hodnocen. Dle § 69 odst. 6 zákona č. 561/2004 Sb. mu byl určen náhradní termín hodnocení na konec srpna. Žák začátkem července podal žádost o zanechání studia, ke zkouškám se nechce dostavit. Máme mu vydat vysvědčení, kde bude u nehodnocených předmětů uvedeno "nehodnocen"? Nebo bude nutné počkat, až termín pro hodnocení uplyne, a bude mu vydáno vysvědčení, kde bude u těchto předmětů uvedeno "nedostatečný"?
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Rozhovor s Ing. Michaelou Kuthanovou, DiS., zástupkyní ředitelky školy, ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny, která získala cenu za mimořádný počin v soutěži Zlatá karabina 2016.
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Obdrželi jsme doporučení PPP na jednoho žáka, který má stupeň podpory 2 a v pedagogické intervenci má stanovený počet 2 hodin jako normovanou finanční náročnost. Zajímá nás, jakou formou máme vykazovat, jestli zapisovat evidenci těchto hodin do zvláštní třídní knihy a po účetní na speciálním tiskopisu, zda něco takového existuje. Svého zřizovatele jsem se ptala, a nikdo mi neporadil. Myslím si, že nejsme jediná škola, ale možná nám něco uteklo a ani nevíme, že takové tiskopisy k tomu určené existují.
Vydáno: 24. 04. 2017
  • Článek
Není to tak docela dávno, co se na kulturní mapě Prahy objevila nová hudební instituce s názvem "PIANOTÉKA". Jejím majitelem a provozovatelem v jedné osobě je skladatel, klavírista, básník a organizátor, pan Jakub Zahradník. Přinášíme s ním rozhovor.
Vydáno: 21. 03. 2017
  • Článek
Jaké jsou názory lidí, kteří v Radě AZUŠ ČR reprezentují své kraje? Co pokládají v problematice vzdělávání na ZUŠ za důležité a jak se jim daří skloubit zájmy svého kraje s celorepublikovými prioritami?
Vydáno: 21. 03. 2017
  • Článek
Vychovatelka školní družiny se účastní studia pro školní metodiky prevence. Může jí být přiznán specializační příplatek a zároveň snížen pracovní úvazek?
Vydáno: 24. 02. 2017
  • Článek
Na naši školu přestoupil na žádost rodičů žák, jehož výsledky vyšetření z pedagogicko-psychologické poradny jsme obdrželi až po přijetí. V závěrech vyšetření stojí: Doporučujeme u žáka postupovat podle IVP, který bude inspirován přílohou RVP ZV LMP. Naše škola má však vypracovaný ŠVP podle RVP ZV. Jak mám správně postupovat? Musíme vypracovat i ŠVP podle přílohy RVP ZV LMP? Nebo jen vypracovat IVP, který z této přílohy bude vycházet? Nebo doporučit rodičům najít školu, která takový ŠVP zpracovaný má?
Vydáno: 24. 02. 2017
  • Článek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné vyloučit žáka ze školy za 60 hodin omluvené absence a 11 hodin neomluvené absence. Všechny omluvenky byly přijaty třídním učitelem, který mi následně sdělil, že začne s ředitelem pracovat na vyloučení mého syna ze školy. Synovi je 17 let a je ve 2. ročníku SŠ.
Vydáno: 24. 02. 2017
  • Článek
Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!
Vydáno: 21. 02. 2017