Andrea Vřešťálová

  • Článek
Kritéria pro výběr personálu do cizojazyčné mateřské školy se zřejmě liší zařízení od zařízení. Z velké části záleží na tom, jaký vzdělávací program chce školka naplnit a podle toho musí vybírat personál s odpovídajícím vzděláním a zkušenostmi.
Vydáno: 23. 07. 2013
  • Článek
Většina soukromých školek řeší otázku naplněnosti v průběhu prázdnin. Mnoho rodin jezdí na dovolené, děti mají naplánované pobyty u babiček a dědečků. Školku by rodiče využili jen na dva nebo tři týdny, kdy pro své děti nemají program. Dovolené jednotlivých rodin se samozřejmě časově nepotkávají, a tak školky zvažují, zda pro nízký počet dětí otevřít či neotevřít. Tento problém může vyřešit zavedení systému takzvaného příměstského tábora, který řeší návštěvu školky v týdenních intervalech, ale i po dnech.
Vydáno: 21. 05. 2013
  • Článek
Zaměříme-li se na motivaci dětí v předškolním věku, budeme se soustředit na věkovou skupinu dětí od 2 do 6 let. Hovoříme tak o motivaci k poznávání, hraní, k výtvarné a kreativní činnosti, sportovní činnosti, ale také o sociálním vývoji dítěte v kolektivu dalších dětí a dospělých.
Vydáno: 20. 09. 2012
  • Článek
Rodiče svěřují každý den personálu školek to nejdůležitější, co mají, své děti. Každý rodič je jiný, má odlišné požadavky na výchovu a přístup k jeho dítěti. To se týká především požadavků na stravování, pobyt venku, kroužky, ale také přístup k výuce cizích jazyků.
Vydáno: 21. 05. 2012
  • Článek
Ideální denní program v mateřských školách je často probíraným tématem a každý ředitel či učitel by jistě přispěl svým originálním nápadem. Protože však existuje nepřeberné množství mateřských škol s různým zaměřením, jednotný vzdělávací program by se skutečně obtížně vytvářel a mnoho školek by se jím logicky ani nemohlo řídit. Jak tedy vytvořit pedagogicky vhodný program?
Vydáno: 22. 03. 2012
  • Článek
Základem předškolní výchovy by nemělo být psaní a plynulé čtení. V tomto věku je mnohem důležitější snažit se podněcovat dětskou fantazii - např. pravidelným čtením knížek, chozením na výstavy a dětská představení, budit v nich zájem o sport a rozšiřovat jejich obzory.
Vydáno: 23. 11. 2011
  • Článek
Rozvíjet dětskou fantazii a mysl se dá mnoha různými způsoby. Jedním z nich je především hraní, při kterém děti uplatní svou představivost nejlépe. Samotné hraní ale samozřejmě nestačí, a proto je důležité dítě podněcovat dalšími činnostmi, mezi které patří nepřeberné množství zájmových kroužků. Děti se nejen naučí něco nového a pobaví se, ale osvojí si navazování vztahů s jinými dětmi i dospělými.
Vydáno: 02. 08. 2011
  • Článek
Výuka cizích jazyků v mateřských školách se stává stále populárnější. Názory rodičů i psychologů, zda na učení není ještě příliš brzy, se pochopitelně liší. Nelze však odmítat fakt, že právě v útlém věku je mozek připraven vstřebat nejvíce znalostí a dovedností.
Vydáno: 01. 06. 2011