A to mám hlásit na sociálku? To je to tak zlé?

Datum: Autor/autoři: Jarmila Kubáňková Rubrika: Prevence

Na Linku pro rodinu a školu 116 000 se mnohdy obracejí pedagogové hledající pro své žáky pomoc, kterou jim nemohou zajistit sami. Ovšem když řekneme slovo „sociálka“ nebo „OSPOD“, slyšíme v telefonu zřetelné ticho, po kterém se mnohdy ozve: „A to je opravdu tak zlé?“ Upřímně řečeno, kdyby to bylo „tak zlé“, pravděpodobně navrhneme kontaktovat rovnou Policii České republiky, resp. Službu kriminální policie a vyšetřování (SKPV). Ale jelikož to „tak zlé“ není, ale zároveň problém nelze přejít mávnutím ruky, doporučujeme kontaktovat právě orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).