Aktuality - strana 79

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje Výzvu Spolu po COVIDu k podání žádostí o poskytnutí dotace na realizaci třídenních pobytových programů pro žáky a pedagogické pracovníky 1. a 2. ročníků., kteří se vzdělávají v některém z oborů vzdělání kategorie J, E nebo H a pedagogické pracovníky, kteří v těchto oborech vzdělání vyučují.
Vydáno: 18. 06. 2021
Současní deváťáci žijí rychle, jsou celosvětově propojeni v každém aspektu života, přikládají velký význam vizuálnu a hodnotám, které jsou pro některé z nás nepochopitelné.
Vydáno: 17. 06. 2021
Projekt Podpora práce učitelů (PPUČ) Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR) za podpory ESF a MŠMT vydal pro učitele předškolního a základního vzdělávání tři publikace s konkrétními náměty do výuky, s kterými mohou u dětí a žáků rozvíjet čtenářskou, matematickou nebo digitální gramotnost.
Vydáno: 17. 06. 2021
Vítězem letošního ročníku Ekonomické olympiády se stal Otakar Kořínek, student pražského gymnázia Nový PORG. Navázal tak na vítězství v minulém ročníku soutěže a také na triumf v loňském mezinárodním finále, kde se utkal se studenty ze čtyř zemí. Druhé místo obsadil Samuel Šmíd z Gymnázia Jana Keplera v Praze a na třetím místě se umístila Kateřina Zedníčková z Gymnázia Vysoké Mýto.
Vydáno: 17. 06. 2021
Přehled aktivit, seminářů, workshopů a materiálů k mediálnímu vzdělávání
Vydáno: 17. 06. 2021
Téma wellbeingu a jeho systémové podpory ve vzdělávání se i v souvislosti s dopady pandemie COVID-19 stává stále aktuálnějším tématem. V tomto článku připomeneme, co tento pojem vlastně znamená, a shrneme důvody, proč je žádoucí se podporou wellbeingu ve vzdělávání zabývat. Představíme si i základní principy, ze kterých by měla systémová podpora wellbeingu ve školách vycházet.
Vydáno: 15. 06. 2021
Žáci se seznámí s dopady klimatické změny prostřednictvím tvorby komiksu
Vydáno: 15. 06. 2021
Diagnostikovaných dětí se speciálními vzdělávacími potřebami přibývá i ve školách i mateřských školách.
Vydáno: 15. 06. 2021
Vláda schválila, že učitelé i žáci budou moci při výuce odložit roušky i ve zbývajících třech krajích (Zlínském, Jihočeském a Libereckém).
Vydáno: 15. 06. 2021
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranný prostředků dýchacích cest s účinností od 15. 6. 2021
Vydáno: 15. 06. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) představuje kampaň „Podpořené projekty pro skvělou budoucnost Česka“, která má za cíl ukázat veřejnosti, jak široká škála projektů byla v období 2014 – 2020 podpořena. V rámci kampaně bude prostřednictvím 14 videí představeno 14 projektů ze všech krajů ČR, od regionálního školství až po excelentní výzkum a vývoj.
Vydáno: 15. 06. 2021
Letošní maturanty čeká novinka, výsledky společné maturity se letos na vysvědčení uvádějí v procentech místo obvyklých známek. Jaké známce procenta odpovídají, pak převádí tzv. dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Dodatek zároveň popisuje, co se absolvent střední školy naučil a kde se může uplatnit. Usnadňuje tak získání práce či brigády nebo nástup k dalšímu studiu, zejména v zahraničí.
Vydáno: 14. 06. 2021
Rozhovor s primářkou oddělení dětské a adolescentní psychiatrie Krajské nemocnice Liberec Šárka Konečná.
Vydáno: 14. 06. 2021
Konec školního roku se nezadržitelně blíží a s ním i vysvědčení. K tématu hodnocení žáků (nejen) na konci druhého pololetí uspořádal střední článek podpory 9. června webinář pro ředitele základních škol Semilska a Svitavska, na kterém se o své zkušenosti s hodnocením žáků podělili dva ředitelé s letitou praxí:
Vydáno: 14. 06. 2021
Dostat se do finále soutěže o nejinspirativnějšího učitele Global Teacher Prize Czech Republic je prestižní, natož tuto cenu vyhrát. Letos ji porota z jedenácti učitelských osobností přisoudila prvostupňové učitelce z Rychnova nad Kněžnou Barboře Heřmanové.
Vydáno: 12. 06. 2021
Schopnost Čechů porozumět financím, a hlavně s nimi umět zacházet, se po letech pomalého růstu opět zhoršuje.
Vydáno: 11. 06. 2021
Vítězskou se stala Barbora Heřmanová.
Vydáno: 11. 06. 2021
Již od roku 2000 se Česká republika pravidelně zapojuje do mezinárodního šetření PISA, které sleduje úroveň patnáctiletých žáků ve čtenářských, matematických a přírodovědných dovednostech. Poslední cyklus PISA byl realizován v roce 2018 a jeho součástí bylo také sledování konceptu nastavení mysli žáků, který byl na datech z mezinárodního šetření velkého rozsahu, jakým je PISA, podrobněji analyzován vůbec poprvé.
Vydáno: 11. 06. 2021
Děti před odjezdem na letní tábor negativně testované na covid-19 PCR metodou se nebudou muset po sedmi dnech tábora znovu testovat.
Vydáno: 10. 06. 2021