Srdečně gratulujeme všem výhercům i finalistům desátého ročníku soutěže GTP. Děkujeme za energii, nadšení a otevřenost, s jakou přistupují ke své profesi. Cenu GTP CZ 2026 přináší GetThePoint pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla, MŠMT, Senátu Parlamentu ČR a Informačního centra OSN.
Výherci GTP CZ roku 2026
První místo získala Lada Stuchlá - učitelka latiny, somatologie a psychologie na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Kladno. Porota ocenila, že svoji výuku staví na přesvědčení, že pro zdárný rozvoj studenta a jeho aktivní přístup k učení, je zásadní poznávání sebe samého. Druhým oceněným je Daniela Harantová Rumianová - prvostupňová učitelka ze ZŠ Dolní Dubňany. Třetí místo obdržel Tomáš Otisk - učitel matematiky a výtvarné výchovy na ZŠ a MŠ Koperníkova, Třinec.
Za celou redakci Řízení školy GRATULUJEME.
Cenu přinesla do České republiky v roce 2017 organizace EDUin. Brzy si kolem sebe vybudovala silnou komunitu aktivních učitelů a vznikl také navazující projekt Učiteling. Přirozeným vývojem se iniciativa osamostatnila, organizační tým založil organizaci GetThePoint. Ta cenu od roku 2025 zastřešuje a dále rozvíjí.