Aktuality - strana 286

Rozpočet kapitoly školství se zvýší už v září 2016. Vláda dnes rozhodla o posílení rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a tak uvolní z kapitoly Státní dluh částku 2,5 mld. Kč.
Vydáno: 28. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti tematicky zaměřené na vzdělávání ve středních školách s pedagogickými obory vzdělání.
Vydáno: 27. 07. 2016
Každý 4. hovor, který o prázdninách konzultanti Linky bezpečí přijmou, se týká sexuálních témat. Za posledních 10 let se jejich počet zvýšil o 50%. Dětem a mladistvým chybí odpovědi na základní otázky. Nedostatečná sexuální výchova přitom přispívá k rizikovému chování. Linka bezpečí proto přichází na sociálních sítích s letní osvětou.
Vydáno: 27. 07. 2016
O tom, jak má vypadat síť národních škol na území ČR, dnes jednala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová s předsedou Sdružení místních samospráv Stanislavem Polčákem.
Vydáno: 26. 07. 2016
Rodiče se perou o místa v dětských univerzitách - vědeckých "táborech" pro děti. Univerzity se snaží hravou formou přiblížit dětem, jak funguje svět, a nadchnout je pro přírodní vědy či techniku. Podle reakcí dětí a stále se zvyšujícího zájmu o tyto tábory se jim to daří.
Vydáno: 26. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti tematicky zaměřené na problematiku globálního rozvojového vzdělávání.
Vydáno: 25. 07. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje na školní rok 2016/2017 seznam soutěží vyhlašovaných, spoluvyhlašovaných a doporučených školám k účasti. V přehledu jsou soutěže rozděleny do pěti oblastí – předmětové soutěže, umělecké soutěže, sportovní soutěže, soutěže z oblasti speciálního školství a ostatní soutěže. U jednotlivých soutěží jsou uvedeny kategorie (obory), postupová kola, příp. termíny konání jednotlivých kol a místo konání ústředního kola.
Vydáno: 23. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje zprávu z kontroly průběhu závěrečné zkoušky podle jednotného zadání (tzv. jednotná závěrečná zkouška v učebních oborech) konané v řádném termínu roku 2016
Vydáno: 22. 07. 2016
Jak na dnešním brífinku před novináři potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, plánovaný růst platů učitelů se uskuteční už od letošního září a ne až od ledna 2017, jak bylo původně v plánu.
Vydáno: 19. 07. 2016
Národní institut pro další vzdělávání, krajské pracoviště Pardubice, pořádá v rámci „Letní školy angličtiny 2016“ dva kurzy anglického jazyka. Oba kurzy mají pro zájemce ještě volné kapacity.
Vydáno: 19. 07. 2016
Výsledky 2. výzvy vyhlášené v dubnu 2016
Vydáno: 17. 07. 2016
Dynamika a uživatelská příjemnost, Originalita a grafika, Motivace, Interaktivita, Návodnost – metodika, Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce – to jsou základní atributy celostátní soutěže digitálních výukových objektů a metodických materiálů využívajících digitální nástroje ve výuce „DOMINO Česká republika“.
Vydáno: 15. 07. 2016
Seznam schválených žádostní pro poskytnutí dotace v roce 2016
Vydáno: 13. 07. 2016
Ministryně školství Kateřina Valachová předložila Poslanecké sněmovně vládní návrh na změnu financování regionálního školství. Zákonodárci novelu školského zákona v prvním čtení podpořili. Jejím cílem je zajistit síť dostupných a kvalitních škol na území republiky.
Vydáno: 13. 07. 2016
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se dnes zúčastnila jednání společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, s předsedy koaličních stran, se školskými odbory a také s rektorem UK Tomášem Zimou, který zastupoval na jednání vysoké školy, o aktuální situaci ve školství.
Vydáno: 13. 07. 2016
Ministryně školství Kateřina Valachová se dnes sešla na dalším z pravidelných jednání se zástupci přímo řízených a ostatních přímo řízených organizací MŠMT. Mezi body jednání byla například informace ČŠI o aktuální situaci v inspekcích prováděných v zařízeních MŠMT, nebo informace NIDV o vzdělávání pracovníků v zařízeních ústavní výchovy.
Vydáno: 13. 07. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává vyhlášku o jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky a státních jazykových zkouškách, která upravuje označení zkoušek podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Důvodem vydání vyhlášky je nutnost upravit označení zkoušek podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Státní jazykové zkoušky se tak stanou srovnatelné s ostatními, zejména mezinárodními jazykovými zkouškami.
Vydáno: 11. 07. 2016
Europass – dodatek k osvědčení dostalo letos více než 54 000 vyučených a maturantů. Celkem se do vydávání zapojilo 586 středních škol. Dodatek se přikládá k maturitnímu vysvědčení, výučnímu listu a vysvědčení o závěrečné zkoušce a popisuje obsah a úroveň studia, mj. obecné a odborné kompetence absolventa. Užitečný je zejména při hledání práce nebo studia v zahraničí.
Vydáno: 11. 07. 2016
Většina absolventů ekonomických středních škol, kteří po maturitě nemíří na vysokou, nemůže najít uplatnění ve svém oboru. Ve srovnání s jinými obory mají absolventi ekonomických škol mírně nadprůměrnou nezaměstnanost. Podle analýzy to ukazuje, že trh práce je přeplněný studenty takových oborů.
Vydáno: 09. 07. 2016
V návaznosti na Dlouhodobý záměr rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy na léta 2015 - 2020 vyhlašuje MŠMT již šestým rokem rozvojový program „Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2015/2016 – Excelence středních škol 2016".
Vydáno: 08. 07. 2016