DOMINO – soutěž, která podporuje učitelskou tvořivost

Vydáno: 2 minuty čtení

Dynamika a uživatelská příjemnost, Originalita a grafika, Motivace, Interaktivita, Návodnost – metodika, Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce – to jsou základní atributy celostátní soutěže digitálních výukových objektů a metodických materiálů využívajících digitální nástroje ve výuce „DOMINO Česká republika“.

Soutěž, kterou ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, školami a partnery pořádá již pošesté Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), nabízí i tento rok pedagogům základních a středních škol příležitost nejen předvést výsledky své tvořivosti a didaktické kreativnosti, ale zároveň sdílet v této oblasti jedinečné a originální zkušenosti a nápady. Letošní ročník překročil dokonce rámec resortu školství: pro rok 2016 vyhlásil totiž ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v rámci této soutěže vlastní cenu, která podpoří právě polytechnický charakter některých aplikací.

Za posledních pět let se soutěže účastnilo několik stovek učitelek a učitelů z celé České republiky, jejichž práce hodnotila odborná porota ve dvou semifinálových a následně v celostátním finálovém kole. Vítězové jsou odměňováni nejen hodnotnými cenami, které poskytují partneři soutěže, ale jejich práce jsou také zveřejněny na portálu soutěže http://domino.nidv.cz, kde rovněž najdou zájemci o účast bližší informace.

Přihlášení učitelé představí svou nejlepší hodinu skládající se z různorodých elementů. Cílem soutěže není jen vlastní výukový objekt, ale prezentace výukové aktivity s využitím vhodného didaktického materiálu.Uzávěrka vkládání výukových objektů v letošním ročníku soutěže „DOMINO Česká republika“ je 30. října 2016, výběr prací postupujících do finálového kola proběhne 10. listopadu 2016. Samotné finálové kolo soutěže se uskuteční koncem listopadu v Seči, a to v rámci celostátní konference NIDV zaměřené na využívání digitálních technologií ve výuce.

Celý leták si můžete přečíst zde.