Aktuality - strana 201

Kvanta odpadů zbytečně vyprodukují české školy. S projektem ministerstva zemědělství Ovoce, zelenina a mléko do škol chodí do některých tříd potraviny zabalené v plastových krabičkách, fóliích a dalších obalech.
Vydáno: 02. 01. 2019
Publikujeme text Michaely Endrštové a Šárky Mrázové, který shrnuje situaci českého školství s ohledem na nedostatek pedagogů ve školách, dopady a chystané změny v oblasti inkluze a diskusi kolem obědů zdarma pro chudé děti. Text vyšel 27. 12. v Hospodářských novinách.
Vydáno: 31. 12. 2018
Neúspěšných maturantů přibývá. Podle hejtmanů by střední školy měly pro zájemce o studium stanovit hranici úspěšnosti, takzvané cut-off skóre. Řada odborníků to odmítá. Přečtěte si argumenty Jany Mračkové Vildumetzové, hejtmanky Karlovarského kraje za ANO, a Boba Kartouse, který pracuje ve vzdělávacím think-tanku EDUin.
Z bEDUin (Průvodce světem vzdělávání) ze dne 17. 12. 2018
Vydáno: 31. 12. 2018
Nový rok znamená pro učitele víc peněz. Dostanou přidáno.
Vydáno: 31. 12. 2018
V novém roce mají kantoři dostat společně s dalšími státními zaměstnanci přidáno. A můžou si říct „konečně“, protože je to o čtyři měsíce později, než zněl původní plán.
Vydáno: 30. 12. 2018
Ministerstvo školství má pro rok 2019 připravených několik zásadnější plánů.
Vydáno: 30. 12. 2018
Zhruba polovina lidí postižených náhlou srdeční příhodou zemře ještě dříve, než se dostane do nemocnice. Krutá statistika. Už příští rok by se ve středních Čechách mohla zmírnit díky připravovanému projektu, jenž hodlá do všech svých středních škol pořídit takzvané automatizované externí defibrilátory (AED).
Vydáno: 28. 12. 2018
Ministři kabinetu Andreje Babiše (ANO) se neshodnou na způsobu financování dětských skupin, které suplují nedostatek místa ve školkách.
Vydáno: 28. 12. 2018
Krásné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce Vám přeje redakce školství:
Vydáno: 21. 12. 2018
Zákon roku, státní rozpočet na rok 2019 s plánovaným schodkem 40 miliard korun, schválili ve středu poslanci.
Vydáno: 20. 12. 2018
V nakladatelství Academia (edice První republika) díky spolupráci Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského a Technické univerzity v Liberci vychází výjimečná kniha „Národní“ školství za první Československé republiky. Zaměřuje se na vývoj vzdělávacích cílů a obsahů obecných a měšťanských škol. Kniha zkoumá „národní“ školství jako prostředek řešení národní i sociální otázky v mnohonárodnostním Československu za první republiky.
Vydáno: 20. 12. 2018
Ombudsmanka Anna Šabatová se problémem v minulých měsících zabývala a nyní rozeslala úřadům, obcím a školám seznam doporučení, jak segregaci romských dětí předcházet.
Vydáno: 19. 12. 2018
Kniha Pohádky a bajky první republiky vychází díky spolupráci Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze a Muzea východních Čech v Hradci Králové. Z bohatého fondu školních obrazů historického oddělení vznikla unikátní publikace pro radost i poučení dětí i dospělých.
Vydáno: 18. 12. 2018
Více než polovina žáků základních škol se setkává s fyzickým ubližováním ve třídě a více než třetina žáků se ve škole necítí dobře.
Vydáno: 18. 12. 2018
Dočkají se učitelé lednového zvýšení platů, jak jim vláda už dvakrát slíbila? Nebo se „přidává“ jen těm, kteří umějí kabinet přimáčknout ke zdi? Co by odbory dělaly, kdyby se nakonec dohoda odložila?
Vydáno: 18. 12. 2018
Úspěšné středoškoláky, kteří zabodovali v mezinárodních soutěžích, dnes v Karolinu ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Ocenění reprezentovali Českou republiku po celém světě na 18 vědomostních olympiádách z různých předmětů a dalších soutěžích. Mezi oceněnými jsou například držitelé zlaté medaile a poháru pro absolutního vítěze Přírodovědné soutěže zemí EU (EUSO) či medailisté z Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice konané v Pekingu.
Vydáno: 17. 12. 2018
Současné nastavení RVP zhoršuje kvalitu vzdělávání.
Vydáno: 17. 12. 2018
Ve čtvrtek 13. prosince 2018 převezmou ocenění z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy účastníci mezinárodních soutěží, kteří úspěšně reprezentovali Českou republiku na 18 předmětových olympiádách a dalších soutěžích v Evropě, Asii a Americe. Setkání bude zahájeno ve 14 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina, Ovocný trh 5, Praha 1.
Vydáno: 14. 12. 2018
Česko-německý projekt pro MŠ