Aktuality - strana 21

Učebnicový soubor Domino - Český jazyk pro malé cizince je určený pro výuku jinojazyčných žáků prvního stupně základní školy, zvl. pro 1. ročník ZŠ. Vychází z Evropského portfolia jazyků a je vstupem do osvojování si českého jazyka, který dětem zprostředkovává hravou cestou.
Vydáno: 15. 06. 2023
Pro úspěšnou digitalizaci chybí České republice některá zásadní data. Ukázala to sekundární analýza, kterou pro Nadaci OSF zpracoval analytický ústav STEM. Studie zkoumá dosud dostupné dokumenty týkající se digitální připravenosti veřejnosti a státu, speciální pozornost věnuje digitálně vyloučeným osobám a osobám ohroženým digitálním vyloučením, kde má Česká republika z pohledu dostupnosti jakýchkoliv dat největší mezery. Pro další modelování a širší využívání digitálních služeb státu je třeba zaměřit se na periodické mapování stavu digitálních kompetencí a překážek, které zabraňují jejich získávání u digitálně vyloučených osob. Výsledky studie představila Nadace OSF společně s výzkumným ústavem STEM 13. června v prostorách CZ.NIC Akademie.
Vydáno: 14. 06. 2023
Byl ukončen již čtvrtý ročník našeho studia MBA (aktuálně běží pátý). V tomto ročníku byli mezi studenty hojně zastoupeni právě i ředitelé a vedoucí pracovníci škol a školských zařízení. Konkrétně v dubnu 2023 zakončilo úspěšně své studium 11 manažerů škol a získalo tak prestižní titul MBA.
Vydáno: 14. 06. 2023
... shoduje se naprostá většina učitelů i ředitelů. Chybí ale jeho podpora ze strany státu.
Vydáno: 14. 06. 2023
Výzva pro učitele a ředitele škol
Vydáno: 13. 06. 2023
Pozvánka na konferenci s diskuzí o budoucí podobě vzdělávacího systému.
Vydáno: 12. 06. 2023
Prezident Petr Pavel ve středu podepsal novelu zákona o pedagogických pracovnících.
Vydáno: 09. 06. 2023
Hledáme školy, které mají rády výzvy a pomůžou nám pohnout republikou kupředu! Rozhodli jsme se, že připravíme velký videokurz, který žákům 8. a 9. tříd ZŠ (a odpovídajících tříd gymnázií), tak studentům 1. a 2. ročníku SŠ přiblíží fenomén umělé inteligence (AI). Videokurz bude dostupný zcela zdarma.
Vydáno: 08. 06. 2023
Všechny základní školy zavádějí do výuky na 1. stupni od září 2023, o rok později na 2. stupni ZŠ.
Vydáno: 07. 06. 2023
Na Infoabsolventovi naleznete přehled všech škol a oborů vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Kvalitní informace vás provedou každým krokem na cestě k vysněné práci.
Vydáno: 07. 06. 2023
Holubová advokáti pořádá 13. 6. 2023 online webinář/stream na téma „Whistleblowing ve školách.“
Vydáno: 07. 06. 2023
Trojdílný podcast formou rozhovorů v angličtině probírá situaci a výzvy spojené s výukou mateřského/zděděného jazyka u krajanské komunity v případě Česka, Polska a Maďarska.
Vydáno: 06. 06. 2023
Tento metodický materiál připravil Národní pedagogický institut ČR především pro zaměstnance základních škol a další zájemce se širší pedagogické veřejnosti v návaznosti na jedno s hlavních témat oficiální strategie rozvoje vzdělávání v ČR (Strategie 2030+), které se zaměřuje na řešení nerovností ve vzdělávání.
Vydáno: 06. 06. 2023
Hlavní zjištění (Zpráva vznikla ve spolupráci s MŠMT v rámci Iniciativy 8000důvodů.)
Vydáno: 06. 06. 2023
Do škol přinášíme další novinku. Tentokrát cestovatelskou, ve spolupráci se společností Panopro. Jde o virtuální 3D prohlídky zámků, muzeí, škol a mnoha dalších zajímavých míst.
Vydáno: 05. 06. 2023
Cena pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic zná své letošní vítěze. Na prvním místě se umístil Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky z frýdecko-místecké Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Národní variantu mezinárodního ocenění organizuje EDUin.
Vydáno: 02. 06. 2023
Dodatek k osvědčení je jedním z dokumentů projektu Europass. Vydává ho většina českých středních odborných škol a učilišť ve spolupráci s Národním centrem Europass, který je součástí Národního pedagogického institutu ČR. Díky tabulce na dodatku, která slouží jako převodník procent získaných z didaktických testů z matematiky, češtiny a cizích jazyků, mohou maturanti zjistit, jakou známku z testu dostali.
Vydáno: 01. 06. 2023
Výsledkové reporty poskytují detailní a přehledné informace o vybraných aspektech vzdělávání ve škole a také souhrnné informace pro porovnání se situací ostatních škol stejného druhu v rámci daného kraje i celé ČR.
Vydáno: 30. 05. 2023
9. a 10. června 2023 se bude konat jubilejní 15. setkání vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů.
Vydáno: 30. 05. 2023
S 15 vyhlášenými výzvami a dalšími 13 plánovanými ještě v tomto roce je OP JAK skutečně v plném proudu. Více než 5 tisíc projektů s vydanými právními akty v hodnotě přes 15,5 miliard korun to jenom potvrzuje.
Vydáno: 26. 05. 2023