Aktuality - strana 186

„Nespádové děti nebereme,“ slyšela opět řada rodičů u letošních zápisů do prvních tříd na okraji Prahy. Školy už jsou totiž často i desátým rokem přeplněné a na jiné než spádové děti nemají kapacity. Některé otevírají i sedm prvních tříd najednou.
Vydáno: 09. 05. 2019
Ve dnech 13. - 14. května 2019 se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy uskuteční celostátní konference u příležitosti 150. výročí založení první české mateřské školy. Konferenci pořádá katedra preprimární a primární pedagogiky PedF UK ve spolupráci s Asociací předškolní výchovy a pražskou pobočkou České pedagogické společnosti.
Vydáno: 08. 05. 2019
Uvnitř vydání naleznete např.
Vydáno: 07. 05. 2019
Vysoké školy kvůli plagiátům zpřísňují dohled nad závěrečnými pracemi.
Vydáno: 07. 05. 2019
V Česku to je svět vyloženě mužský, říká děkan z ČVUT
Vydáno: 07. 05. 2019
Dovolit používání mobilů ve škole, nastavovat s žáky jasná pravidla, nebo mobily preventivně zakázat úplně? A co používání digitálních technologií mimo školní prostředí? Je potřeba cíleně hlídat a omezovat čas, který děti stráví online? Najít odpovědi na tyto otázky se může zdát jako boj s větrnými mlýny. Jedno je ale jisté, digitální technologie se staly součástí našich životů a pro žáky jsou většinou už samozřejmostí.
Vydáno: 06. 05. 2019
Bez dobrých lídrů škol se však naše školství nepohne.
Vydáno: 06. 05. 2019
V sobotu 27. 4. 2019 se konal již 5. ročník charitativního Běhu pro Zoo Praha, který pořádá studentský spolek Drosophila ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Celkem se závodu zúčastnilo 549 běžců, které neodradila ani špatná předpověď počasí. Díky všem účastníkům se letos podařilo vybrat 137 250 Kč, které poputují na projekt „Pomáháme jim přežít“ na ochranu živočišných druhů.
Vydáno: 06. 05. 2019
Zhruba dva tisíce mladých lidí se v pátek v centru Prahy sešly místo školy na protestu za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Z Malostranského náměstí, kde protestující přednesli své požadavky, se vydali na průvod centrem Prahy.
Vydáno: 05. 05. 2019
Portugalská Almada hostí od 4. do 11. května 2019 již 17. ročník mezinárodní soutěže mladých přírodovědců European Science Olympiad (EUSO). Jedná se o týmovou multidisciplinární soutěž propojující obory biologie, fyziky a chemie. Soutěže se účastní žáci do 17 let. Každá země může vyslat celkem šest žáků a tři mentory za jednotlivé oblasti (biologie, fyziky a chemie). V letošním roce je do soutěže přihlášeno 24 států EU.
Vydáno: 04. 05. 2019
Revoluční změny jsou připravené pro nové absolventy.
Vydáno: 04. 05. 2019
Shrnutí dosavadní práceArnošt Veselý (předseda externí expertní skupiny pro přípravu Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+)
Vydáno: 03. 05. 2019
Česká škola dabingu má dlouho tradici. Kdo by neznal hlas Františka Filipovského jako Louise de Funese, Jiřího Krampola jako Jean-Paula Belmonda, nebo Zlaty Adamovské v podání Merryl Streepové? Pro jazykové vybavení Čechů je to ovšem zátěž.
Vydáno: 03. 05. 2019
Do Prahy v úterý přijeli potomci organizátorů i přímí účastníci záchranných dětských transportů. Mise, na které se podílel i sir Nicholas Winton, pomohla převézt z okupovaného území 669 převážně židovských dětí.
Vydáno: 02. 05. 2019
Už ve čtvrtek 9. května začíná od 18. hodin třináctý ročník Noci literatury. Známé herecké osobnosti budou číst v 63 městech v České republice úryvky knih zahraničních autorů. Díky Noci literatury se návštěvníci opět dostanou do nevšedních nebo i běžně nedostupných míst. Česká centra organizují Noc literatury také v Evropě i v zámoří. Vstupné na všechna místa je zdarma.
Vydáno: 01. 05. 2019
Mladá generace bude mít co dělat, aby se vyrovnala s fenoménem sociálních sítí, říká spoluzakladatelka organizace Nevypusť duši Marie Salomonová.
Vydáno: 30. 04. 2019
Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se v prostorách Hrzánského paláce v Praze uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti udílení medailí Za zásluhy o rozvoj kvality vzdělávání. Ty uděluje, v souladu s příslušným nařízením vlády, Česká školní inspekce fyzickým a právnickým osobám za dlouhodobou a záslužnou činnost v oblasti rozvoje kvality vzdělávání v České republice. Ocenění tvoří diplom a medaile.
Vydáno: 30. 04. 2019
Čtenářské kluby Nové školy, o. p. s., si Vás opět dovolují pozvat na některou z březnových akcí našich center kolegiální podpory.
Vydáno: 30. 04. 2019
Branná výchova není na základních školách od roku 1991. Okrajově je nyní součástí několika předmětů jako občanská nauka, výchova ke zdraví, dějepis a jiných. Současná generace lidí mezi 30 a 40 lety tak například neví, jak se chovat během nehod, protože je to nikdo neučil.
Vydáno: 29. 04. 2019
Cigaretu by si ve škole zapálil jen trouba, ale iqos na rozdíl od ní není z člověka cítit ani v místnosti – oceňuje specifické výhody elektronických zařízení, která jsou alternativou klasických cigaret, sedmnáctiletá Kamila.
Vydáno: 29. 04. 2019