Aktuality - strana 188

Ve dnech 7. a 9. května pořádá Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, "Studentské volby do Evropského parlamentu 2019". Volby do Evropského parlamentu mívají vůbec nejnižší účast ze všech typů voleb v ČR a zároveň jednu z nejnižších v rámci Evropské unie. K těm posledním, které se konaly v roce 2014, přišlo k urnám pouhých 18 % voličů.
Vydáno: 23. 04. 2019
Vítězný snímek Febiofestu o dezinformacích natočili ani ne patnáctiletí Jakub Syrovátka a Darek Husták za tři dny.
Vydáno: 23. 04. 2019
Představte si, že učíte na základní škole a máte plnou hlavu nápadů, jak žáky zaujmout. Pak si doma otevřete počítač a čtete: „Žádáme vás o vyplnění dotazníku, který je součástí hodnocení výsledků Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Ukládá nám ho Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1303/2013, článek 56.“
Vydáno: 23. 04. 2019
Nejenom lékaři, zubaři, řidiči autobusů a technici. I ředitelé základních škol se už objevují na pomyslném seznamu nedostatkových profesí.
Vydáno: 23. 04. 2019
V úterý 23. dubna 2019 projedná školský výbor Senátu otevřený dopis politikům za záchranu českého školství.
Vydáno: 22. 04. 2019
Přinášíme rozhovor s Josefem Končelem, který je jedním z nejdéle působících zástupců mezi nominovanými. Obdivuhodné je také to, že spolu s panem ředitelem Musilem tvoří nerozlučný tandem neuvěřitelných 27 let. „Vypiplali“ spolu Gymnázium Jana Palacha od prvních krůčků do dnešní dospělosti. Výsledkem je respektovaná a oceňovaná škola. Nominaci na ocenění Zlatou karabinou podal pedagogický sbor, což svědčí o popularitě pana zástupce „na zámku“ = v ředitelně i „v podzámčí“ = ve sborovně. Jaký je vítěz Zlaté karabiny 2018 – jaký je jeho zdroj pohybu, které historické období je jeho oblíbené a jaký je jeho recept na úspěšné zástupcování –, poodhalí následující rozhovor. „S naším Pepou není prohraných bitev“
Vydáno: 19. 04. 2019
Zlatá karabina 2019 -  Nominace jsou otevřené!
Vydáno: 18. 04. 2019
Základní škola Amos, Praha západ, přijme od školního roku 2019/2020 kolegu/kolegyni, učitele 1. stupně, kteří by spolu s námi tvořili tým a využili možnost začít učit ve zcela nové a nadstandardně vybavené budově.
Vydáno: 17. 04. 2019
Veselé Velikonoce, spousta sluníčka,  bohatou pomlázku, radost, smích a malovaná vajíčka.
Vydáno: 17. 04. 2019
Soutěže se mohou zúčastnit děvčata i chlapci z 1. až 9. tříd základních škol a studenti nižších ročníků víceletých gymnázií ( prima až kvarta ).
Vydáno: 17. 04. 2019
Školy, ve kterých bude příští rok působit alespoň jeden začínající učitel a které měly zájem o profesní podporu při jeho zapojení do praxe, se mohly hlásit do pilotáže Modelu sytému podpory začínajících učitelů aktivity Začínající učitel projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO). Dne 11. 4. 2019 bylo vybráno padesát škol, kterým bude zajištěna pomoc v procesu adaptace začínajícího učitele v prvním či druhém roce praxe. Spolupráce bude probíhat od června 2019 do června 2020.
Tisková zpráva, redakce Řízení školy ze dne 17. 4. 2019
Vydáno: 17. 04. 2019
Učitelů je málo a učitelů fyziky ještě méně. Kantoři odcházející do důchodu za sebe často nemají náhradu.
Vydáno: 16. 04. 2019
Na maturitních oborech středních škol začínají v pátek jednotné přijímací zkoušky. Podle údajů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které je organizuje, se letos přihlásilo 89 867 dětí. Uchazeči budou skládat hodinový test z češtiny a test z matematiky, který trvá 70 minut.
Vydáno: 16. 04. 2019
Chceš zažít unikátní stáž? Chceš pracovat s dětmi a s mládeží? Chceš pracovat v mezinárodní dvojici? Chceš se naučit využívat sport k dobrým účelům? Chceš přispět rozvoji svého okolí nebo regionu? Staň se součástí mezinárodního týmu Fotbalu pro rozvoj! Od 14. května do 7. července.
Vydáno: 16. 04. 2019
Je jedenáct hodin dopoledne a v pražském showroomu jednoho z největších prodejců elektroniky je na dvacet dětí. V té době by přitom měly sedět v lavicích, místo toho ale hrají na počítačích akční hry nebo si u konzolí vybírají svůj oblíbený fotbalový tým.
Vydáno: 15. 04. 2019
Na maturitních oborech středních škol v pátek začaly jednotné přijímací zkoušky. Letos se k nim přihlásilo 89 867 dětí, to je o 2 600 víc než loni. Zhruba čtyři pětiny z nich se chystají na zkoušky na dvou školách. Z obou pokusů se jim však bude započítávat lepší výsledek.
Vydáno: 15. 04. 2019
Ty, které žijí u hlavních silnic, jsou totiž podle americké studie asi dvakrát více ohroženy rozvojem vývojových poruch než děti, které žijí od silnic dál, uvedl server CNN.
Vydáno: 15. 04. 2019
Děti v jedné ze základních škol ve španělské Barceloně si už nepřečtou klasické pohádky jako jsou Šípková Růženka nebo Červená Karkulka. Školská komise došla k závěru, že příběhy jsou příliš sexistické.
Vydáno: 14. 04. 2019
Maturanti povinně skládají zkoušku z českého jazyka, druhý předmět si volí mezi cizím jazykem a matematikou. Letošní prváci už však, podle informací MF DNES, budou ze všech těchto tří předmětů maturovat povinně, včetně obávané matematiky.
Vydáno: 13. 04. 2019