Aktuality - strana 173

Pozvání pro ředitele/zástupce a učitele do vzdělávacího programu
Konference pro Vaši každodenní praxi
Vydáno: 05. 09. 2019
Brutálního násilí páchaného dětmi přibývá. Většina ze stovky poslanců je i proto pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti na 14 let, jako je to v sousedních zemích. Návrh podporují například poslanci ANO a SPD, skeptičtěji ho hodnotí ODS či odborníci.
Vydáno: 05. 09. 2019
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil slavnostního otevření nové školy ve středočeských Psárech (okres Praha-západ). V rámci akce se uskutečnilo také sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace.
Vydáno: 04. 09. 2019
Přejeme příjemné vykročení do nového školního roku a hned na jeho začátku bychom rádi upozornili na akce, které NIDV chystá na podzim.
Vydáno: 04. 09. 2019
Kraje a obce by se od příštího roku měly více podílet na placení nepedagogických pracovníků ve školách, které zřizují.
Vydáno: 04. 09. 2019
První školní den zažívá v pondělí přes sto tisíc prvňáčků. Vloni jich v tento den do školních lavic usedlo více. Stále však školy doslova praskají ve švech a většina jich je minimálně z devadesáti procent zaplněna.
Vydáno: 03. 09. 2019
Česká středoškolská unie (ČSU) symbolicky první školní den v 8 hodin ráno spouští kampaň “Hlásíme se o slovo!”. České střední školství má podle středoškoláků řadu zásadních problémů, které je již první školní den trápí. Až třetina českých středoškoláků, nejvíce ze zemí OECD, nerada chodí do školy, a 50 % středoškoláků vyjadřuje nespokojenost s obsahem výuky. Na základě těchto skutečností přichází středoškoláci s apelem na dvě témata: zrušení povinné maturity z matematiky, společně se zkvalitněním její výuky, a pevnější ukotvení žákovských samospráv v zákoně.
Vydáno: 03. 09. 2019
Prázdniny jsou u konce a žáci a studenti se začínají vracet do školních lavic. Přinášíme Vám vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy směrem k žákům a studentům, ale stejně tak učitelům a dalším pracovníkům ve školství.
...a pevné nervy, krásné zážitky a celý školní rok 2019/2020 bez mráčků
Vydáno: 02. 09. 2019
Do 15. 9. je možné se ještě přihlásit do specializačního studia pro Školní metodiky prevence, které je extra rozšířené o sebezkušenostní část. Zbývají poslední tři volná místa.
Komunikace89
Vydáno: 02. 09. 2019
Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v Fa Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybral Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.
Vydáno: 01. 09. 2019
Agresivita dětí roste v celém Česku, stejně tak brutalita jejich útoků. Ministerstvo školství chce rváče trestat ve školách.
Vydáno: 30. 08. 2019
Tisíce potenciálních obětí vzdělávacího systému by na konci prázdnin mohly slavit. Povinná maturita z matematiky propadla minulý týden v ministerském testu a na sněmovní úrovni se bude rozhodovat o jejím zrušení či odložení. Jakkoli je to dobrá zpráva, představuje bohužel jen malé vítězství v sérii velkých proher. Tou největší je státní maturita jako celek.
Vydáno: 30. 08. 2019
Světová zdravotnická organizace (WHO) zrušila České republice, Británii, Řecku a Albánii status zemí, v nichž byly vymýceny spalničky. Organizace to ve čtvrtek uvedla ve své zprávě o spalničkách a zarděnkách v Evropě. Počet případů spalniček se meziročně zdvojnásobil, WHO vyzvala k posílení očkování.
Vydáno: 30. 08. 2019
V běžném životě si ani neuvědomujeme, jak často uzavíráme smlouvy. Činíme to bezděčně, neformálně a bez zkoumání různých následků.
Vydáno: 30. 08. 2019
Originální událostí k připomenutí výročí sametové revoluce bude výstava nazvaná Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu. Tu bude možné zhlédnout od 11. října do 30. listopadu denně od 14 do 19 hodin ve výstavním prostoru naproti fotbalovému stadionu Sparty na Letenské pláni. Výstavní a komunikační projekt, který pořádá autorský tým z chystaného Památníku ticha, prožitkovou formou přiblíží komunikační a mediální pozadí zlomových okamžiků politického převratu roku 1989, a to nejen samotného 17. listopadu. Poukáže především na datum 25. listopadu, kdy došlo k pádu cenzury, a mladším ročníkům tak přiblíží, jak se „dělala revoluce“ bez internetu a sociálních sítí.
Vydáno: 30. 08. 2019
Na českých základních školách funguje roky stejný model výměny výukového materiálu. Jednotlivé ročníky si předávají školní učebnice a některé pracovních sešity. Ty ale bohužel ne vždy vypadají jako školní pomůcky, které mají v dětech vyvolat zájem o výuku. Spíše naopak.
Vydáno: 29. 08. 2019