Aktuality - strana 168

Hygienici v Libereckém kraji potvrdili epidemii žloutenky typu A, od začátku roku 2019 zaznamenali 69 případů.
Vydáno: 10. 10. 2019
V pondělí 14. října 2019 pro Vás máme připravené informace o reformě regionálního školství, rady při implementaci šablon či důležité informace k GDPR.
Vydáno: 09. 10. 2019
Upozorňujeme na dotazník České středoškolké unie, kterým se středoškoláci snaží zjistit, jak probíhá na školách zakládání samospráv, jak se o nich studenti dozvídají, jak pracují, a na jaké problémy narážejí. Dotazník je určen pro učitele a učitelky ze středních škol v ČR, kteří se někdy podíleli na zakládání žákovské samosprávy (studentského parlamentu, školní rady, atd.) na své škole.  Cílem dotazníku je zjistit, jak pedagogové na samosprávy obecně nahlížejí, jak postupují při zakládání a s jakými problémy se setkali.
Vydáno: 09. 10. 2019
Zahájení nového ročníku ankety Zlatý Ámos bylo spojeno s událostí, kterou známe spíše z historie. S defenestrací. Defenestrací přebujelé školské administrativy. A tak z oken Národního pedagogického muzea J. A. Komenského létaly nejrůznější dotazníky, formuláře, tabulky, hlášení, přehledy, šetření a statistiky, které učitelům a ředitelům škol zbytečně ztrpčují život.
Vydáno: 09. 10. 2019
Rektor Karlovy univerzity podepsal partnerskou smlouvu s firmou Home Credit miliardáře Petra Kellnera.
Vydáno: 09. 10. 2019
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury uspořádaly konferenci k pokračování pokusného ověřování, které se zúčastnilo více než devadesát zástupců paměťových institucí (muzeí, knihoven, galerií, skanzenů), edukátorů z celé České republiky a realizátorů pokusného ověřování.
Vydáno: 09. 10. 2019
Jak se děti a výuka od sametové revoluce změnily.
Vydáno: 09. 10. 2019
V úterý 15. října pořádá Dům zahraniční spolupráce veletrh odborných dovedností VET Fest. Akce se koná u příležitosti Evropského týdne odborných dovedností, do kterého se zapojí více než 40 zemí.
Vydáno: 09. 10. 2019
Rozhovor Jitky Polanské s Annou Hogenovou, učitelkou filosofie na Pedagogické a Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy.
Vydáno: 08. 10. 2019
Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Vydáno: 08. 10. 2019
Mezinárodní konference „Kultura spojuje!“se zúčastnily Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského NPMK. PhDr. Markéta Pánková, ředitelka NPMK, vystoupila s hodnocením projektu Pokusné ověřování, který historicky poprvé propojuje oblast působení ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a ministerstva kultury (MK). Konferenci pořádalo Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS).
Vydáno: 08. 10. 2019
Nejstarší česká univerzita získala nečekaného partnera. Stala se jím společnost Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Vydáno: 08. 10. 2019
V sobotu 5. října 2019 startuje 27. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Pátý říjnový den je zároveň od roku 1994 Světovým dnem učitelů. „Zlatý Ámos je o pár let starší, než Světový den učitelů. První ročníky jsme začínali vždy 1. října. Ale od roku 1994 jsme start nového ročníku záměrně přesunuli na Světový den učitelů. Takže Zlatý Ámos spojuje dva učitelské svátky, světový a český. K 28. březnu vyhlašujeme výsledky ankety,“ říká ředitel Zlatého Ámose Slávek Hrzal.
Vydáno: 07. 10. 2019
Více než polovina českých dětí se podle průzkumu na více než 150 školách s šikanou buď sama setkala nebo alespoň ví o někom, kdo šikanovaný byl.
Vydáno: 07. 10. 2019
Ve třídě fungují jako další autorita, starší bratr nebo pomocná ruka. Pomáhají nejen učitelům, ale hlavně dětem se speciálními potřebami.
Vydáno: 07. 10. 2019
Lenka Kabrhelová mluví s redaktorem Českého rozhlasu Václavem Štefanem.
Vydáno: 07. 10. 2019
Pokud budete mít v úterý 15. října cestu přes Náměstí Republiky, stavte se v Domě zahraniční spolupráce (Na Poříčí 4) a vyzkoušejte si jednoduché programování.
Vydáno: 06. 10. 2019
Světový den učitelů se koná každoročně 5. října, a to od roku 1994. V tento den si totiž připomínáme výročí přijetí doporučení ze společné konference Mezinárodní organizace práce při OSN (ILO) a UNESCO z roku 1966 k postavení učitelů, tzv. Chartu učitelů.
Vydáno: 05. 10. 2019
Vítek Škop vytváří angažovaný design, který učitelům i dětem otevírá nové možnosti. V novém školním roce děti mohou vyzkoušet učebnice FyzikAr 7, které kombinují digitální augmentovanou (rozšířenou) realitu s klasickou prací na papíru.
Vydáno: 04. 10. 2019
Mgr. Vojtěch Ripka, Ph.D., se v Ústavu pro studium totalitních režimů věnuje vzdělávací činnosti od roku 2008, naplno pak v čele oddělení vzdělávání od roku 2014. Předtím v neziskovém sektoru pracoval s mladými lidmi a veřejností a analyzoval školskou politiku. Vystudoval srovnávací politologii a srovnávací sociální politiku.
Vydáno: 04. 10. 2019