Aktuality - strana 164

Jednání ministra Plagy nás a učitelskou veřejnost zklamalo. Oklamal nakonec i svého premiéra a vládu...
Vydáno: 06. 11. 2019
Pozor změna místa konání! Konference s akreditací MŠMT se pod názvem Jak zajistit optimální fungování klíčových oblastí a procesů v MŠ uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu v Praze.
Vydáno: 06. 11. 2019
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy otevře již podruhé své sídlo v centru Prahy pro veřejnost. Den otevřených dveří se bude v Rohanském paláci v Karmelitské ulici konat v neděli 17. listopadu při příležitosti státního svátku – Dne boje za svobodu a demokracii a také 30. výročí Sametové revoluce.
Vydáno: 05. 11. 2019
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga zareagoval na dopis, který předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík poslal předsedovi vlády a ministrům.
Vydáno: 05. 11. 2019
Zveřejňujeme stanovisko uvedené na webu czesha.cz
Vydáno: 05. 11. 2019
Školské odbory vyhlásily na středu 6. listopadu stávku kvůli neshodě na poměru navýšení učitelských platů v příštím roce. EDUin v této souvislosti upozorňuje, že hlavní pozornost by se měla upřít k dlouhodobě udržitelnému zvyšování platů pedagogických i nepedagogických pracovníků, jejichž odměny jsou i přes přidávání stále dramaticky nízké, stejně jako k celkovému podfinancování nejdůležitější oblasti společenského rozvoje a vzdělávání.
Vydáno: 05. 11. 2019
Asociace ředitelů základních škol vyhlášenou stávku rozhodně nepodporuje, protože jejím cílem není navýšení mzdových prostředků, ale pouze omezení pravomoci ředitelů.
Zveřejňujeme dopis rodičům od ČMOS PŠ
Vydáno: 05. 11. 2019
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství dnes vyhlásil stávku, a to již na středu 6.11.2019.
Vydáno: 04. 11. 2019
Právě těmito slovy reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na středeční ohlášenou stávku v debatě v Českém rozhlase. Učitelé podle premiéra za vládou stojí a kabinet změny pod nátlakem stávky nechystá.
Vydáno: 04. 11. 2019
V článku z portálu ČMOS PŠ naleznete důvod stávky a hlášení, které by měla vyplnit každá škola, která se ke stávce připojí.
Vydáno: 04. 11. 2019
Ve školní hierarchii jsou ale asistenti postavení nízko, i když je jejich práce nezastupitelná.
Vydáno: 04. 11. 2019
Ostravská univerzita má pro nováčky speciální poselství. Mottem „Ovlivni nejen svou budoucnost“ chce potenciálním studentům připomenout jejich výjimečnost pro společnost.
Vydáno: 04. 11. 2019
Vedení Pedagogické komory podporuje stávku zaměstnanců škol, kterou vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu 2019, a zároveň trvá na splnění původního slibu, že platy ve školství vzrostou příští rok o 15 procent. Přičemž 10 % půjde do tarifů a zbylých 5 % do nadtarifní části platů, kterou tvoří příplatky a odměny. Předkládáme návrh platové tabulky pro pedagogické pracovníky, která zahrnuje zvýšení tarifní části platů minimálně o 10 %, nikoliv o pouhých 8 %, jak navrhuje ministr školství Robert Plaga. Požadujeme, aby vláda urychleně splnila usnesení Poslanecké sněmovny, že budou platy učitelů činit 130 % průměrné mzdy v ČR.
Vydáno: 04. 11. 2019
Bránit jí ale nijak nebude.
Vydáno: 03. 11. 2019
Ve středu šestého listopadu budou učitelé celý den stávkovat, protože nesouhlasí s výsledky vyjednávání o růstu platů.
Vydáno: 01. 11. 2019
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání připraveno 3,65 miliardy korun na implementaci krajských akčních plánů rozvoje vzdělávání. Tyto projekty přispějí k realizaci naplánovaných opatření – dojde ke zvýšení kvality vzdělávání na území krajů, podpoří se aktivity na rozvoj polytechnického vzdělávání, kariérového poradenství či zahraniční stáže učitelů.
Vydáno: 01. 11. 2019
České děti patří ve srovnání se svými vrstevníky z jiných států světa ve svém volném čase k nejaktivnějším.