Prohlášení vedení ČMOS PŠ

Vydáno: 1 minuta čtení

Jednání ministra Plagy nás a učitelskou veřejnost zklamalo. Oklamal nakonec i svého premiéra a vládu. Deklarovaná priorita školství dostala trhlinu a sociální dialog vedený na poslední chvíli se změnil na handrkování a přihazování o stokorunu. Z původních "závazných slibů " učitelé na výplatní pásce uvidí o dost méně a zůstávají mezi nejhůře placenými  vysokoškolskými profesemi. S velkým  očekáváním jsme vkládali naděje v současnou vládu, která jako jediná poprvé se ve svém programovém prohlášení přihlásila k prioritě školstvI. Letošní vyjednávání o platech ale skončilo jako ministrova hra s čísly na schovàvanou. Toto není sociální dialog. Slíbit a pak když mi to nevychází říci, že odbory mají špatné údaje. Plaga podvedl nás, učitele, vládu i premiéra. Rychlost schvalování platových tabulek se dá reprodukovat tak, že vláda má strach ze stávky. O to musíme být více jednotní a jednoznačně dát náš nesouhlas najevo.

Stávka bude.

Praha 4.11. 2019