Aktuality - strana 250

aneb další příspěvky a praktické příklady pro pomoc asistentům pedagoga v jejich práciZvýhodněná cena už jen do 15. 10. 2017
Vydáno: 15. 10. 2017
MŠMT vyhlašuje již pátou výzvu v rámci programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019. Cílem výzvy je podpořit rozvoj kapacit základních škol s 1. stupněm a také školy, které jsou umístěny v jedné budově s mateřskou školou. Současně je cílem podpořit kapacity MŠ a ZŠ zřízené dobrovolnými svazky obcí. Výzva se nevztahuje na projekty hlavního města Prahy ani městských částí hlavního města Prahy.
Vydáno: 11. 10. 2017
Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ukončil dne 30. září 2017 dvě výzvy na Podporu škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I. Střední a vyšší odborné školy podaly téměř 1000 projektů za více než 831 milionů korun.
Vydáno: 10. 10. 2017
Počet učitelů bez práce se letos po zahájení školního roku snížil o zhruba třetinu ve srovnání s předchozím měsícem. O prázdninách nezaměstnanost učitelů naopak stoupla. Ačkoli loni vstoupila v platnost novela, podle které nemohou školy zaměstnávat učitele jen na školní rok a na prázdniny je propustit, bylo v červenci na úřadech práce přibližně o třetinu více učitelů než na konci školního roku v červnu.
24. října 2017 v Praze
Vydáno: 10. 10. 2017
V českých školách jsou zastaralé počítače, ředitelé nemají nikoho, kdo by se jim o technologie staral. Informatiku navíc učí nekvalifikovaní učitelé, zjistila Česká školní inspekce. Zlepšit využívání digitálních technologií na školách měla Strategie digitálního vzdělávání, tu se ale ministerstvu zatím příliš nedaří plnit, většina aktivit se zpožďuje. V plánu je třeba úplná proměna výuky informatiky na školách či zařazení digitálních dovedností do výbavy učitelů.
Vydáno: 09. 10. 2017
Školky mají obavy, jak zvládnou provoz od roku 2020, odkdy budou muset přijímat i všechny dvouleté děti, jejichž rodiče o to požádají. Upozorňují, že kvůli tak malým dětem musí dovybavit koupelnu či starat se o plenky. Spousta mateřských škol se přitom už nyní potýká s nedostatkem míst. Ministerstvo školství uvádí, že některým školkám pomůže.
Vydáno: 09. 10. 2017
Tak máme rok společného vzdělávání za sebou. Co přinesl českému školství?
Vydáno: 08. 10. 2017
Politici se střetli v předvolební debatě o vzdělávání. Uznali, že stát zaspal, a rodiče mezitím začali školství měnit zdola - zakládáním soukromých škol -, což lze napravit jen investicemi do vzdělávání. Shodli se na tom, že je potřeba ulevit školám od byrokracie, s konkrétním řešením ale nepřišli.
Vydáno: 06. 10. 2017
Na středních školách v České republice proběhly 3. a 4. října Studentské volby. Středoškoláci si tak mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v blížících se reálných volbách. V rámci Studentských voleb, které organizuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, odevzdalo svůj hlas 40 068 studentů z 281 škol. Do projektu se přihlásilo 294 škol, výsledky voleb jich v řádném termínu odeslalo 281.
Vydáno: 05. 10. 2017
Ve dnech 7. až 22. října vrcholí kampaň  Code Week,  která má motivovat veřejnost, učitele i žáky k programování a podpořit jejich tvořivost a porozumění informatice. Na tisících akcí po celé Evropě a desítkách míst v Česku, si dospělí, žáci i nejmenší děti vyzkouší vytvořit vlastní program nebo ovládat robota a zároveň nahlédnou do světa informatiky.
Vydáno: 05. 10. 2017
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech dnes v Ostravě podepsal Memorandum o duálním vzdělávání, jehož cílem je zajistit absolventům škol lepší uplatnitelnost na trhu práce. Memorandum podepsali na konferenci o duálním vzdělávání v Moravskoslezském kraji také zástupci kraje a zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Vydáno: 04. 10. 2017
Zítra a pozítří, tj. 3. a 4. října, se na 294 středních školách po celé ČR konají již po sedmé Studentské volby. Středoškoláci budou volit politické strany, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volby organizuje společnost Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách.
Vydáno: 04. 10. 2017
Už jen pár dní zbývá pro přihlášení základních a středních škol do projektu "Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách 2017", který organizuje společnost Člověk v tísni.
Vydáno: 04. 10. 2017
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech rozhodl o novém termínu pro dotační program IV určený pro údržbu a provoz sportovních zařízení. Podmínky dnes MŠMT zveřejnilo na webových stránkách. Organizace mají 14 dní na zpracování a podání projektu. Po jeho vyhodnocení by úspěšní žadatelé měli dostat prostředky na svůj účet na přelomu listopadu a prosince.
Vydáno: 03. 10. 2017
Česká školní inspekce zveřejňuje publikaci s uvolněnými úlohami z mezinárodního šetření TIMSS 2015. Publikace obsahuje testové úlohy z matematiky a přírodovědy pro žáky 4. ročníků ZŠ a určena je zejména učitelům prvního stupně základních škol, kteří mohou tyto úlohy využít přímo ve výuce.
Vydáno: 03. 10. 2017
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj  a vzdělávání vyhlásilo soutěže s názvem „NAMALUJ SVOJI UČITELKU NEBO UČITELE“ a „JAK POMOHLY PENÍZE Z EU NAŠÍ ŠKOLE“.
Vydáno: 03. 10. 2017
„Má to pánbíček ale divnou čeládku,“ říkávala moje máma ve chvílích, kdy okolo sebe viděla nepochopitelné lidské reakce. Asi by koukala, jak je i po mnoha letech její rčení živé a jak vystihuje situaci z přelomu jara a léta letošního roku v souvislosti s učiteli, jejich profesí a učitelstvím jako takovým.
Vydáno: 02. 10. 2017
2. října 2017 - 25. října 2017 Účast je pro všechny ZDARMA! Nezapomeňte se registrovat, stačí si vybrat město, které je vám nejblíže.
Vydáno: 28. 09. 2017