Aktuality - strana 197

Koaliční strany se v lednu domluvily, že by jídlo zdarma neměly dostávat všechny děti, ale jen chudší školáci.
Vydáno: 04. 02. 2019
Česká zemědělská univerzita v Praze má svůj vlastní mokřad. I díky němu se škola umístila na 46. místě v prestižním světovém žebříčku UI Green Metric World University Rankings 2018.
Vydáno: 04. 02. 2019
Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od 6. do 17. března v Praze a poté v dalších 35 městech po celé České republice.
Konzervatoř a střední škola Jana Deyla
Vydáno: 01. 02. 2019
Učitelská platforma pozoruje v mediálním prostoru určitý zmatek v pojmech, který považujeme za vhodné uvést na pravou míru. K některým povoláním neodmyslitelně patří členství v profesním sdružení obvykle zvaném komora. Svou profesní komoru mají advokáti, lékaři, lékárníci, exekutoři, notáři a další.
Vydáno: 01. 02. 2019
Dne 20. března 2019 pořádá v Praze společnost Seminaria celostátní konferenci Trendy ve vyučovacích stylech učitelů, která přinese inspiraci pro zástupce základních a středních škol a jejich výukové metody. V rámci konferenčních příspěvků se objeví řada odzkoušených inovativních přístupů, které mohou bez větších investic výuku obohatit. Zároveň zvýší i prestiž celé školy a atraktivitu výuky nejen pro žáky, ale i pro samotné pedagogy. Výsledkem je pak stabilnější pedagogický sbor i lepší výsledky vzdělávání u žáků s různorodými vzdělávacími potřebami.
Vydáno: 01. 02. 2019
Od začátku února začne šest desítek škol pokusně ověřovat učební materiály na podporu rozvoje digitální gramotnosti. Do pilotáže, která potrvá do konce června 2020, se zapojily mateřské, základní i střední školy.
Vydáno: 01. 02. 2019
Útěk vzdělaných, nízké příjmy, vzdělávací ghetta. Cut-off score není jediný problém krajského školství
Vydáno: 31. 01. 2019
Republikové finále třetího ročníku Soutěž a Podnikej přivítalo v pátek 25. ledna 2019 v prostorách KPMG Česká republika 9 finalistů. Ti mezi sebou zabojovali o hodnotné ceny v čele s desetidenní obchodní cestou do Chicaga.
Vydáno: 31. 01. 2019
Výstavu Od školdozorce k inspektorovi. Historie školní inspekce otevře Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského už v pátek 1. února.
Vydáno: 31. 01. 2019
Právě probíhají regionální kola ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky. V jejich průběhu porota vybírá z téměř šedesátky nominovaných čtrnáct učitelek a učitelů, kteří se sejdou 6. března v Praze na semifinálovém klání.
Vydáno: 30. 01. 2019
Populární český youtuber Karel Kovář alias Kovy začne učit žáky ve školách mediální gramotnosti. Stal se totiž ústřední postavou pětidílné série Kovyho mediální ring.
Vydáno: 30. 01. 2019
Zhruba 3 % vysokoškoláků do 50 let bez pedagogického vzdělání vážně zvažují kariéru pedagoga, dalších přibližně 8 % o učitelství uvažuje. Motivací pro vstup do učitelské profese je pro ně chuť předávat své znalosti a zkušenosti. Obávají se hlavně psychické náročnosti profese a nízkého finančního ohodnocení. Pro zájemce o učitelství otevírá Učitel naživo další ročník akreditovaného výcviku. Hlásit se do něj je možné až do 28. 2.
Vydáno: 30. 01. 2019
Termín zavedení povinné státní maturity z matematiky by se mohl sladit na školní rok 2021/22, řekl v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi ministr školství Robert Plaga (ANO).
Vydáno: 30. 01. 2019
Blahopřejeme prof. RNDr. Milanu Hejnému, CSc. k včerejšímu ocenění Nadace České spořitelny.
Vydáno: 29. 01. 2019
Agresivita na školách vůči učitelům roste. Nedisciplinovanost žáků je již dlouhodobým fenoménem, novějším trendem ale je, že v útočnosti dohánějí děti i jejich rodiče, kteří jsou schopni se rovněž dopustit fyzického násilí.
Vydáno: 29. 01. 2019
Pět velkoplošných plakátů, které visí na budově ústecké Fakulty umění a designu, vyvolalo v posledních dnech velké diskuze na sociálních sítích. Vyjádřilo se k nim například hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury nebo Čisté Ústí Tomáše Vandase. Vadí jim jejich vyznění.
Vydáno: 29. 01. 2019
Premiér i ministr školství mluví o lednovém patnáctiprocentním zvýšení platů učitelů, jako by šlo o hotovou záležitost.
Vydáno: 29. 01. 2019
Dnes si většina školáků přinese domů pololetní vysvědčení. Statistiky Linky bezpečí potvrzují, že téma vysvědčení již není pro děti ani jejich rodiče takovým problémem, jako pro předcházející generace. Zatímco před čtyřmi lety představoval podíl telefonátů s tématem strachu z reakce rodičů 20% ze všech hovorů o škole, dnes je to o pět procent méně. Linka bezpečí zaznamenala za minulý rok 159 481 dovolání. Děti nejvíce řešily vztahy (31%), osobní témata a psychické obtíže (24%) a problémy sexuálního zrání (20%).
Vydáno: 28. 01. 2019