Nikdo záměrně nenatočí špatný film

Vydáno: 10 minut čtení

„Filmovka se snaží divákům přinášet ucelenou informaci nejen o filmu, ale i o dějinách společnosti,“ říká programová ředitelka Letní filmové školy v Uherském Hradišti Iva Hejlíčková. Přinášíme rozhovor nejen o tom, jak vypadal letošní ročník festivalu, ale i o patáliích s hosty a o plánech na příští rok.

Nikdo záměrně nenatočí špatný film
Oliver
Jahn
Vedl rozhovor, spolupracovník redakce Řízení školy
Co bylo hlavním poselstvím letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti (LŠF)?
To je strašně těžké říct, protože Filmovka přináší řadu témat. Existuje-li nějaké obecné poselství, tak to, že svět je strašně zajímavý, je potřeba se o něm spoustu věcí dozvídat a vždycky je potřeba vnímat věci v souvislostech. A samozřejmě to, že film je úžasný.
Letošní ročník nabídl mj. světovou premiéru dokumentu o Michaelu Kocábovi. Které z dalších filmů byste vyzdvihla a co považujete za vrchol letošní LFŠ?
Ano, o tomhle dokumentu se hodně mluvilo, protože to byla světová premiéra, která navíc Filmovku zahájila. Novináři se