Podpora zvyšování povědomí o dyslexii v odborném vzdělávání a na trhu práce

Projekt DysVet je reakcí na problém nízkého povědomí o dyslexii a jejích projevech v běžném životě na středních odborných školách, v organizacích celoživotního vzdělávání a na trhu práce. Jde o další z řady projektů týmu Euroface Consulting na téma specifické poruchy učení.

Podpora zvyšování povědomí o dyslexii v odborném vzdělávání a na trhu práce
Ing.
Kateřina
Nevřalová

Euroface Consulting, s. r. o.
Projekt byl navržen pro cílovou skupinu osob, které se tímto tématem běžně nezabývají:
učitelé na odborných školách, lektoři kurzů vzdělávání dospělých, manažeři a pracovníci personálních agentur a oddělení. Této cílové skupině je přizpůsoben jak obsah, tak forma vytvářených materiálů. O snadnou dostupnost a přizpůsobení omezeným časovým možnostem usilujeme nabídkou
různých formátů výukových modulů.
Zájemci si mohou stáhnout materiály ve
formátu pdf
připravené k vytištění nebo studiu na obrazovce počítače, někomu může více vyhovovat
forma elektronické prezentace
(ppt), kterou rovněž na stránkách najde. Další formáty jsou připravené
pro elektronické čtečky
(mobi/ePub) a knihy budou k dispozici i ve
zvukovém záznamu
(mp3) a
video formátu
(ozvučená prezentace).
Obsah jednotlivých knih je vytvářen postupně a text prochází korekturami českých expertů na problematiku dyslexie a dalšího vzdělávání. Na jaře 2014 by měly být všechny moduly připraveny k pilotnímu ověření, do kterého zveme všechny zájemce. Zpětná vazba nám umožní maximálně přizpůsobit materiály potřebám cílových skupin.
Na webových stránkách projektu bychom rádi také prezentovali příklady dobré praxe, informace přímo od cílové skupiny a osob, které se s cílovou skupinou setkaly a mohou takovým příkladem přispět. Náměty na pomůcky, přístupy, metody práce nebo také inspirativní příběhy, prosíme, posílejte k rukám Kateřiny Nevřalové na email
management@euro-face.cz.
Níže je seznam jednotlivých výukových modulů, jejichž celý obsah bude k dispozici na www.dysvet.eu:
Modul 1
– Porozumění dyslexii
Modul 2
– Identifikace silných a slabých stránek u jedinců s dyslexií
Modul 3
– Příčiny a důsledky dyslexie
Modul 4
– Pomocné technologie
Modul 5
– Preference jedinců s dyslexií v učení a v práci
Modul 6
– Příprava výukových materiálů pro jedince s dyslexií
Modul 7
– Podpora studentů a zaměstnanců s dyslexií
Modul 8
– Příklady dobré praxe
Modul 9
– Legislativav oblasti specifických poruch učení
Partnerství tvoří organizace a odborníci na dyslexii z Velké Británie, Bulharska, Polska. V ČR projekt realizuje Euroface Consulting ve spolupráci s Gymnáziem Sázavská v Praze.
www.dysvet.eu