Ing. Kateřina Nevřalová

  • Článek
Na jaké konkrétní potřeby máme reagovat, pokud chceme žákům a studentům nabídnout účinnou podporu ve wellbeingu? Co můžeme mladým lidem nabídnout, abychom zabránili nepříznivému vývoji duševní pohody dětí přerůstající ve vážné psychické problémy?
Vydáno: 13. 06. 2023
  • Článek
  Výukové hry pro mládež s dyslexií Využití technologií, gamifikace Ing. Kateřina Nevřalová Euroface Consulting, s. r. o. Jakkoli je potenciál využití her ve výuce zjevný, pokud zvolíme specifickou cílovou...
Vydáno: 15. 06. 2021
  • Článek
Projekt Zlepšování psychické odolnosti učitelů v Evropě (ENTREE) vychází z evropských a mezinárodních trendů, které si uvědomují potřebu chránit a podporovat duševní pohodu učitelů. Jeho cílem je pomoci učitelům vybudovat si takovou míru odolnosti, se kterou budou schopni čelit narůstajícím nárokům školního prostředí. K psychické odolnosti (resilienci) přistupujeme jako k prostředku, kterým učitelé zvládají každodenní výuku a svým žákům poskytují kvalitní vzdělání.
Vydáno: 24. 06. 2016
  • Článek
Důsledky stresu a syndromu vyhoření pedagogů se zabývá řada studií v různých evropských zemích. Projekt ENTREE se zaměřil na možnosti prevence a položil si otázku, zda je možné posilovat odolnost vůči stresu a připravit budoucí a začínající pedagogy na situace, které je čekají, a učit je, jak se s nimi vyrovnávat.
Vydáno: 20. 10. 2015
  • Článek
Představujeme projekt „Cesta k hodnocení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (P-Scales)“ - inovativní způsob hodnocení žáků se SVP a tvorby individuálního vzdělávacího plánu.
Vydáno: 24. 09. 2014
  • Článek
Projekt DysVet je reakcí na problém nízkého povědomí o dyslexii a jejích projevech v běžném životě na středních odborných školách, v organizacích celoživotního vzdělávání a na trhu práce. Jde o další z řady projektů týmu Euroface Consulting na téma specifické poruchy učení.
Vydáno: 16. 12. 2013
  • Článek
V České republice (stejně jako v několika dalších zemích Evropské unie) probíhala v uplynulých dvou letech adaptace úspěšného britského systému „INGOT -Mezinárodní certifikace, otevřené technologie“. Nosnou myšlenkou systému je usnadnit hodnocení znalostí a dovedností žáků, přispět k omezování byrokracie a zároveň zavést jednotný systém hodnocení znalostí v informačních technologiích ve vazbě na Evropský kvalifikační rámec (EQF).
Vydáno: 19. 07. 2012
  • Článek
Využití informačních technologií pro podporu rozvoje znalostí a dovedností dětí se specifickými poruchami učení je téma, na které se zaměřujeme prostřednictvím různých projektových aktivit. Volně dostupné jsou výukové hry www.dys2.org, které využívají především speciální pedagogové a psychologové v poradnách. Na stránkách je k dispozici téměř 300 her zaměřených na různé problémové oblasti – od sluchového až po zrakové vnímání, rozlišování a prostorovou orientaci.
Vydáno: 21. 05. 2012