Bádáme a přemýšlíme hrou 4

Vydáno: 5 minut čtení

Příspěvek přináší další inspirace a nápady pro malá bádání hlavou a rukama zaměřené na logické uvažování, tvorbu hlavolamů, řešení rébusů a další aktivity, které můžete zařadit do činnosti klubu zábavné logiky v rámci „Šablon II“ nebo prostě do běžného provozu ŠD, ŠK. Ve čtvrtém díle se zaměříme na úkoly, které jsou propojené s výtvarnem. Všechny uvedené aktivity byly vyzkoušeny a realizovány v družině i se žáky ohroženými školním neúspěchem.

Bádáme a přemýšlíme hrou 4
Jaroslava
Pachlová,
školní družina ZŠ Stráž u Tachova
Tentokrát začneme aktivitou, která děti zklidní a zlepší jejich koncentraci. Činnost je vhodná zvláště pro účastníky, kteří se dlouho nevydrží soustředit a mají tendenci utíkat od nedokončené práce.
1. Obraz náhody
Pokud vám počasí nedovolí jít ven či máte ráno spojená oddělení, zkuste s dětmi tvořit návrhy originálních dlaždic pomocí náhody.