Aktuality - strana 188

Veselé Velikonoce, spousta sluníčka,  bohatou pomlázku, radost, smích a malovaná vajíčka.
Vydáno: 17. 04. 2019
Soutěže se mohou zúčastnit děvčata i chlapci z 1. až 9. tříd základních škol a studenti nižších ročníků víceletých gymnázií ( prima až kvarta ).
Vydáno: 17. 04. 2019
Školy, ve kterých bude příští rok působit alespoň jeden začínající učitel a které měly zájem o profesní podporu při jeho zapojení do praxe, se mohly hlásit do pilotáže Modelu sytému podpory začínajících učitelů aktivity Začínající učitel projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO). Dne 11. 4. 2019 bylo vybráno padesát škol, kterým bude zajištěna pomoc v procesu adaptace začínajícího učitele v prvním či druhém roce praxe. Spolupráce bude probíhat od června 2019 do června 2020.
Tisková zpráva, redakce Řízení školy ze dne 17. 4. 2019
Vydáno: 17. 04. 2019
Učitelů je málo a učitelů fyziky ještě méně. Kantoři odcházející do důchodu za sebe často nemají náhradu.
Vydáno: 16. 04. 2019
Na maturitních oborech středních škol začínají v pátek jednotné přijímací zkoušky. Podle údajů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které je organizuje, se letos přihlásilo 89 867 dětí. Uchazeči budou skládat hodinový test z češtiny a test z matematiky, který trvá 70 minut.
Vydáno: 16. 04. 2019
Chceš zažít unikátní stáž? Chceš pracovat s dětmi a s mládeží? Chceš pracovat v mezinárodní dvojici? Chceš se naučit využívat sport k dobrým účelům? Chceš přispět rozvoji svého okolí nebo regionu? Staň se součástí mezinárodního týmu Fotbalu pro rozvoj! Od 14. května do 7. července.
Vydáno: 16. 04. 2019
Je jedenáct hodin dopoledne a v pražském showroomu jednoho z největších prodejců elektroniky je na dvacet dětí. V té době by přitom měly sedět v lavicích, místo toho ale hrají na počítačích akční hry nebo si u konzolí vybírají svůj oblíbený fotbalový tým.
Vydáno: 15. 04. 2019
Na maturitních oborech středních škol v pátek začaly jednotné přijímací zkoušky. Letos se k nim přihlásilo 89 867 dětí, to je o 2 600 víc než loni. Zhruba čtyři pětiny z nich se chystají na zkoušky na dvou školách. Z obou pokusů se jim však bude započítávat lepší výsledek.
Vydáno: 15. 04. 2019
Ty, které žijí u hlavních silnic, jsou totiž podle americké studie asi dvakrát více ohroženy rozvojem vývojových poruch než děti, které žijí od silnic dál, uvedl server CNN.
Vydáno: 15. 04. 2019
Děti v jedné ze základních škol ve španělské Barceloně si už nepřečtou klasické pohádky jako jsou Šípková Růženka nebo Červená Karkulka. Školská komise došla k závěru, že příběhy jsou příliš sexistické.
Vydáno: 14. 04. 2019
Maturanti povinně skládají zkoušku z českého jazyka, druhý předmět si volí mezi cizím jazykem a matematikou. Letošní prváci už však, podle informací MF DNES, budou ze všech těchto tří předmětů maturovat povinně, včetně obávané matematiky.
Vydáno: 13. 04. 2019
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) u příležitosti mezinárodního dne dětské knihy dnes vyhlásily výsledky 26. ročníku literární ankety SUK – Čteme všichni o nejoblíbenější dětskou knihu. V České republice jde o nejstarší anketu svého druhu, jejíž tradice sahá až do roku 1993.
Vydáno: 12. 04. 2019
V rámci 24. ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 zvítězilo v 10 kategoriích 7 firem, které postupují do superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, které proběhne 16.5.2019 v prostorách UNYP. Vítězný tým pak postupuje do mezinárodního finále JA Europe Company of the Year Competition 2019, které se bude konat letos ve Francii! Akce se uskutečnila za podpory Ministerstva školství a mládeže a tělovýchovy České republiky a Amerického velvyslanectví v Praze.
Vydáno: 12. 04. 2019
Pátý ročník národního finále závodů autíček na vodíkový pohon v Ostravě bude výjimečný počtem závodních týmů a atraktivním programem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Dva dny dramatických závodů Horizon Grand Prix představí 17. – 18. 4. 2019 v Trojhalí v Ostravě energii budoucnosti – vodík a nadějné technické talenty ze středních škol České republiky.
Vydáno: 12. 04. 2019
Vyplývá to z analýzy Spořitelny. Stát podle analytiků dluží českým učitelům na platech 500 miliard Kč
Vydáno: 12. 04. 2019
Matematika formuje abstraktní myšlení, u maturity má být povinná, říká bývalý šéf Cermatu Jiří Zíka
Vydáno: 11. 04. 2019
V českých školách se málo čte a učitelé moc neumí u dětí rozvíjet schopnosti nutné k porozumění informacím. Žáci by měli víc porovnávat různá sdělení a pracovat s texty i v předmětech mimo češtinu.
Vydáno: 11. 04. 2019
Učitelky na tuzemských základních školách si v loňském školním roce vydělaly více než učitelé. Své mužské kolegy sice překonaly jen o osmdesát korun hrubého, ale došlo k tomu poprvé za posledních sedm let.
Vydáno: 11. 04. 2019
Školám pomůže s digitálním vzděláváním, rodičům a dětem umožní bezpečnější pohyb v online světě