Aktuality - strana 183

Nastavení školního stravování v ČR nezohledňuje změny ve společnosti a nynější způsob života. Údaje o minimálním obsahu energie v obědech jsou zastaralé a pokrmy ve většině školních jídelen jim nevyhovují.
Vydáno: 03. 06. 2019
Získejte pro usnadnění a zefektivnění Vaší práce ve škole jedinečné nástroje pro rozvoj všech klíčových kompetencí. Vyzkoušejte si je na té základní — kompetencí k učení.
Vydáno: 03. 06. 2019
Praktická konference pro asistenty pedagoga, učitele, vedení škol a další zájemce.
Vydáno: 03. 06. 2019
Paní učitelka Zdenka sledovala už potřetí kousek nahrávky své hodiny. Třeťákům napsala na tabuli jména postav, s nimiž se za chvíli setkají v textu, a děti měly za úkol ve trojicích vymyslet příběh: „O čem asi budeme číst, když v příběhu vystupuje otec Pazdera, syn Matyáš, soused Havlík, trpaslíci, robotíci a hloupežníci?“
Vydáno: 03. 06. 2019
Profesní spolek Pedagogická komora kvůli situaci v českém školství a v obavě, že nynější kroky vlády sníží kvalitu vzdělávání, připravuje vyhlášení stávkové pohotovosti ve školách.
Vydáno: 02. 06. 2019
Pražští středoškoláci o Romech, které osobně znají, často mluví pozitivně, ale menšinu jako celek nezřídka odsuzují.
Vydáno: 31. 05. 2019
Největší problém českého vzdělávání jsou nerovnosti.
Vydáno: 31. 05. 2019
Poslancům brzy přistane na stole oprášený návrh na zavedení placené dovolené pro učitele, kteří by potřebovali po deseti letech za katedrou načerpat síly, aby nevyhořeli.
Vydáno: 31. 05. 2019
Kyberstalking, kybergrooming, sexting. Výrazy, které se dostaly do naší slovní zásoby teprve v poslední době, ale znát by je měl každý rodič. Víte, co všechno dítěti na internetu hrozí, a jak tomu zabránit? Zde přehledně.
Vydáno: 30. 05. 2019
I přes nedostatek učitelů se bude vláda zabývat návrhem, aby si pedagogové mohli jednou za deset let vzít až roční studijní volno.
Vydáno: 30. 05. 2019
Je to rok, co začala platit jednotná evropská pravidla ochrany osobních údajů. V Česku se ale ukazuje, že s nimi lidé stále neumí pracovat.
Vydáno: 29. 05. 2019
V pátek a sobotu vypukne v celé republice radostná oslava umění všeho druhu v režii dětí ze základních uměleckých škol. Malí umělci opět vnesou hudbu, tanec, divadlo či výtvarné umění do veřejného prostoru. Uměním ožijí náměstí, parky i ulice, zámky či kostely, ale třeba i vlaková nebo autobusová nádraží či kavárny a nákupní centra. Na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční 31. května – 1. června, spojí své síly neuvěřitelných 420 základních uměleckých škol. Akce, kterou pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a spolupracuje na ní řada kulturních institucí i umělců, je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice. Do jednotlivých vystoupení ZUŠ Open se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.
Vydáno: 29. 05. 2019
Finále celosvětové středoškolské soutěže Horizon Grand Prix proběhne letos v rámci Veletrhu vědy pořádaném 6. - 8. června Akademií věd ČR v PVA EXPO Praha. Závodů autíček na vodík se po celém světe účastní přes 200 středoškolských týmů. Dvě desítky těch nejlepších z nich se utkají o titul světového šampióna v náročném závodu. Českou republiku reprezentují studenti SPŠD Motol a SOŠ Třineckých železáren. Vstup na akci je volný a návštěvníky čeká zábavný program po celé tři dny veletrhu.
Vydáno: 29. 05. 2019
Letos v září proběhne 2. ročník kampaně Pěšky do školy, kterou pořádá organizace Pražské matky. Školy z celé ČR, jednotlivé třídy i rodiče se mohou k účasti v kampani přihlásit již nyní. A proč? Protože některé věci zažijete jen venku, když jdete spolu pěšky, držíte se za ruku a můžete si třeba povídat. Vždyť společného času je tak málo…
Vydáno: 29. 05. 2019
Upozorňujeme na výzvu, která se obrací na učitele základních a středních škol, aby svým podpisem podpořili žáky, kteří se připojili ke stávce, která má za cíl vytvořit tlak na zákonodárce, aby nadále neignorovali a aktivně reagovali na globální změny klimatu. Petici na podporu žáků mohou učitelé a učitelky podepsat ZDE.
Vydáno: 28. 05. 2019
Na středních školách a na druhém stupni základních škol možná budou smět opět začít učit i lidé bez pedagogického vzdělání. Vyplývá to z novely zákona o pedagogických pracovnících, kterou schválila vláda.
Vydáno: 28. 05. 2019
Tento pátek a sobotu se konal Celostátní seminář vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů. Akce proběhla v konferenčním sále Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání v Praze a pořádal ji Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s Asociací vychovatelů školských zařízení. Seminář navštívilo na 170 pedagogických pracovníků z celé republiky.
Vydáno: 28. 05. 2019
Nejlepších výsledků u jednotných přijímacích zkoušek na střední školy dosahují v průměru děti z Prahy.
Vydáno: 27. 05. 2019
Na Instagramu musíte podvádět, abyste se dostali na vrchol. Koupit si lajky nebo sledující dnes není nic složitého ani drahého, vysvětluje autor dokumentu o sociální síti Instagram #FollowMe Nicolaas Veul.
Vydáno: 27. 05. 2019
Počet mladých se základním vzděláním roste.
Vydáno: 24. 05. 2019