Výroční zpráva - základní pojmy

Jednou z každoročních povinností ředitele školy danou zákonem je zveřejnění výroční zprávy za uplynulý školní rok. Je možné to brát jako formalismus, ale zpráva se může stát velmi účinným nástrojem. Aby nastal druhý případ, je nutné začít zprávu připravovat včas a věnovat přípravě patřičnou pozornost. Neméně důležitý je výběr spolupracovníků a zapojení co nejširšího okruhu lidí zevnitř školy na jejím sestavení.

Pracovní situace

Výroční zpráva o činnosti školy
Struktura výroční zprávy
Další důležité náležitosti a činnosti týkající se výroční zprávy
Připravenost školy nebo školského zařízení na řešení krizových situací
Zápis změny údajů do rejstříku škol a školských osob a nový dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy
Výmaz školy a dalších údajů ze školského rejstříku
Stávka ve sporu o uzavření kolektivní smlouvy, Stávka dle Listiny základních práv a svobod
Ztráta věci z nezabezpečené skříňky
Metodické komentáře k zákonu Lex Ukrajina 2
Poučení žáků o BOZ
Povinnosti ředitele školy a zřizovatele v souvislosti se školskou radou
Daňové povinnosti související s účetní závěrkou
Změny v zákoně o svobodném přístupu k informacím v roce 2023
Co školám hrozí v souvislosti s pandemickými opatřeními?
Kdo nese odpovědnost, pokud se při testování podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví něco pokazí?
Reakce na vzorový dopis rodičů školám od advokátky Jany Zwyrtek-Hamplové
Smlouva o úplatném vzdělávání v soukromé a církevní škole - 2. část
Jak postupovat v případě, že škola organizuje tzv. sběr tříděného odpadu?
Požadavky na vedení účetnictví

Zákony

561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)

Vyhlášky