Smlouva

Plné znění otázky

Ředitel základní školy nyní vykonává kromě funkce ředitele také činnost v oblasti ICT (koordinátor). Jeho úvazek je snížen z 5 VH na 3 VH. Tento ředitel se stane např. starostou obce a bude vykonávat danou práci jako uvolněný funkcionář. V této souvislosti se chci zeptat: zda tento uvolněný ředitel může na "své" školy dále působit jako učitel např. s úvazkem 5 VH týdně a dále nejen učit, ale také vykonávat funkci koordinátora ICT s příslušným odpočtem (např. 2 VH), v případě, že ano, jakou bude mít pracovní smlouvu – zda novou jako pedagog, když ta "ředitelská " je pozastavena v době výkonu funkce, kdo danou smlouvu s ředitelem podepíše – zde předpokládám, že nový "zastupující" ředitel, platové zařazení by asi byla 12. PT a ne 13.PT, kde je ředitel zařazen nyní. Dále se zamýšlím, na jak dlouho by ta smlouva byla – osobně si myslím, pokud je to z hlediska právního bylo možné, do doby návratu z radnice do školy.

Odpověď