Nárok na stravenky - home office

OaO ID: 26221 Zodpovězeno: 02. 06. 2020

Plné znění otázky

Jsme SŠ bez jídelny, a proto našim zaměstnancům vydáváme stravenky místo obědů. Od 16. 3. 2020 jsme všem zaměstnancům dali na výběr - mohli po uzavření škol i nadále pracovat na pracovišti, nebo si zvolit home office. Upozornili jsme je, že v případě přítomnosti na pracovišti v rozsahu minimálně 3 hodin, budou i nadále mít nárok na stravenku. V případě volby home office nárok na stravenku ztratí. Je tento postup v pořádku? 

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se.

Tento dokument je jen pro
předplatitele.

Nemáte předplatné? Nevadí! Zaregistrujte se, zadejte telefonní číslo a získejte
zdarma plný přístup do webové aplikace na 14 dnů.

Se zkušební verzí můžete 14 dní bezplatně:

  • Číst všechny odborné články z placené sekce - Pracovní situace.
  • Procházet povinnosti uvedené v Kalendáři. 
  • Využít odpovědi na otázky položené v rámci odborné poradny.
  • Stáhnout si potřebné vzory, formuláře či další praktické dokumenty.
  • Vyhledat předpisy ve všech časových verzích vč. možnosti porovnávání, komentáře i judikaturu.
  • Využít praktické funkce, jako např. sledování témat, uložení do oblíbených nebo vlastní poznámky k textu.

A dále máte k dispozici přístup
(i po skončení 14denního zkušebního přístupu):

  • k denně aktualizovanému zpravodajství z oblasti školství, 
  • k otevřeným článkům časopisů naší redakce, 
  • k aktuálnímu znění právních předpisů vztahujících se k řízení školy a vedení zaměstnanců.

Registrovat