Dary z FKSP - odvody
OaO ID: 26061
Zodpovězeno: 06. 05. 2020
Plné znění otázky
Jsme střední škol, příspěvková organizace zřízená Jihomoravským krajem. V současné době vyplácíme svým zaměstnancům dary při 50 letech věku a při prvním odchodu do důchodu. Prosím, platí se z těchto odměn sociální a zdravotní pojištění? Daň z příjmů se odvádí. Neodvádí se jen z věcného daru maximálně do 2 000 Kč. Nevím, jak tomu mám rozumět, protože když vykážu ve mzdovém programu Vemy přímo tady ten druh odměny – např. při odchodu do důchodu, tak se mi tam zaměstnanci to sociální a zdravotní pojištění napočítá.
Odpověď
Máte předplatné? Přihlaste se.
Tento dokument je jen pro
předplatitele.
Nemáte předplatné? Nevadí! Zaregistrujte se, zadejte telefonní číslo a získejte
zdarma plný přístup do webové aplikace na 14 dnů.
Se zkušební verzí můžete 14 dní bezplatně:
- Číst všechny odborné články z placené sekce - Pracovní situace.
- Procházet povinnosti uvedené v Kalendáři.
- Využít odpovědi na otázky položené v rámci odborné poradny.
- Stáhnout si potřebné vzory, formuláře či další praktické dokumenty.
- Vyhledat předpisy ve všech časových verzích vč. možnosti porovnávání, komentáře i judikaturu.
- Využít praktické funkce, jako např. sledování témat, uložení do oblíbených nebo vlastní poznámky k textu.
A dále máte k dispozici přístup
(i po skončení 14denního zkušebního přístupu):
- k denně aktualizovanému zpravodajství z oblasti školství,
- k otevřeným článkům časopisů naší redakce,
- k aktuálnímu znění právních předpisů vztahujících se k řízení školy a vedení zaměstnanců.