Roční zúčtování daně - střední škola
OaO ID: 25635
Zodpovězeno: 24. 02. 2020
Plné znění otázky
Roční zúčtování daně Jsme střední škola příspěvková organizace zřízená krajem. Každý rok do 15. února provádíme zúčtování daně většině svých zaměstnanců. Pokud ukončí zaměstnanec pracovní poměr např. 16. 7. a neodvedl žádnou zálohovou daň, tzn. měsíční daň byla taková, že na její pokrytí stačil vždy odpočet daně, je třeba tomuto zaměstnanci zúčtování daně provádět? My si myslíme, že je to zbytečné. Stejně tak u osob, které pracují na dohody o provedení práce a také neuhradily žádnou daň, tak si myslíme, že žádné zúčtování daně se u nich provádět nemusí. Je naše mínění správné?
Odpověď
Máte předplatné? Přihlaste se.
Tento dokument je jen pro
předplatitele.
Nemáte předplatné? Nevadí! Zaregistrujte se, zadejte telefonní číslo a získejte
zdarma plný přístup do webové aplikace na 14 dnů.
Se zkušební verzí můžete 14 dní bezplatně:
- Číst všechny odborné články z placené sekce - Pracovní situace.
- Procházet povinnosti uvedené v Kalendáři.
- Využít odpovědi na otázky položené v rámci odborné poradny.
- Stáhnout si potřebné vzory, formuláře či další praktické dokumenty.
- Vyhledat předpisy ve všech časových verzích vč. možnosti porovnávání, komentáře i judikaturu.
- Využít praktické funkce, jako např. sledování témat, uložení do oblíbených nebo vlastní poznámky k textu.
A dále máte k dispozici přístup
(i po skončení 14denního zkušebního přístupu):
- k denně aktualizovanému zpravodajství z oblasti školství,
- k otevřeným článkům časopisů naší redakce,
- k aktuálnímu znění právních předpisů vztahujících se k řízení školy a vedení zaměstnanců.