Pracovní smlouva

Plné znění otázky

Zaměstnanec pracuje ve školském zařízení na dvě pracovní smlouvy: mzdová účetní, úvazek 0,4 - zařazení do 9. platové třídy; vedoucí školní kuchyně, úvazek 0,5 - zařazení do 8. platové třídy, přiznán příplatek za vedení na I. stupni řízení. Lze tyto dva úvazky sloučit do jednoho úvazku, tzn. do úvazku 0,9? Pokud ano, předpokládám, že zařazení do platové třídy bude dle nejnáročnější práce, kterou zaměstnanec vykonává, tzn. do 9. platové třídy (mzdová účetní)? V náplni práce mzdové účetní by tedy byly zahrnuty i všechny povinnosti, které měl zaměstnanec na pracovní smlouvě "vedoucí školní kuchyně" a zůstal by na pozici vedoucího zaměstnance s příplatkem za vedení na I. stupni řízení, ale již s pracovním zařazením "mzdová účetní"? Snad se mi problém podařilo popsat srozumitelně.

Odpověď