Žáci se specifickými poruchami učení na 2. stupni ZŠ

Datum: Autor/autoři: Zuzana Hladíková Rubrika: Knižní tip

Zkušenosti z praxe opakovaně a dlouhodobě ukazují, že postavení žáků se specifickými poruchami učení (dále také „SPU“) na druhém stupni ZŠ nebývá jednoduché. Stále se setkáváme s mýtem, že SPU se týkají jen jazyků, takže vyučující přírodovědných i jiných odborných předmětů nepotřebují o tématu tolik vědět. S některými našimi klienty se dokonce bavíme o tom, že „když přežijí druhý stupeň ZŠ, nic moc horšího už je při vzdělávání asi nečeká“. Považovat školu za místo, které je potřeba přežít, ne za místo k učení je ovšem dost smutné.