Tramvaj do stanice Integrace

Datum: Autor/autoři: Kateřina Bobraková Rubrika: Průvodce školní inkluzí

Tuto školu jsem navštívila jako první a je jako z pohádky. Je tu málo spádových dětí, takže berou i ty z jiných městských částí, na webu se chlubí účastí v inkluzivních programech a v projektu Rodiče vítáni. Návštěvníkům dne otevřených dveří se věnuje sympatický pan zástupce téměř individuálně, dokonce pro nás nachystali sušenky a čaj. Hovor se točí kolem partnerského přístupu k dětem a moderních výukových metod matematiky. Dozvídám se, že čeština pro cizince je tu možná (jsme rusky mluvící rodina). I návštěvy vyšších tříd ve vybraných předmětech u nadaného žáka škola praktikuje. Zkrátka idylka - až do chvíle, kdy zmíním, že syn má poruchu autistického spektra (dále jen „PAS“) a bude integrovaný s asistentem pedagoga. Panu zástupci tuhne úsměv na rtech.