Seznámení s nově vydanou českou verzí čtvrté revize Woodcockova-Johnsonova testu

Datum: Autor/autoři: Monika Víchová Rubrika: Diagnostika

Na podzim roku 2019 obohatila český psychodiagnostický trh další významná metoda. Čtvrtá revize Woodcockova-Johnsonova testu byla převedena do českého prostředí a standardizována na české populaci. Vydané Woodcock-Johnson IV Testy kognitivních schopností (známé pod zkratkou WJ IV COG) slouží k diagnostice rozumových schopností a školních dovedností dětí i dospělých a jsou určeny pro diagnostiku osob od předškolního věku až do 60 let. Čeští psychologové tak mají k dispozici další erudovaný nástroj pro testování inteligence.