Vzdělávání romských dětí v praxi veřejného ochránce práv: aktuální otázky

Datum: Autor/autoři: Mgr. Bc. Lucie Obrovská, Ph.D. Rubrika: Inkluze

Pro veřejného ochránce práv byla a je otázka společného vzdělávání všech dětí prioritou. O zájmu o danou oblast svědčí nejen prověřování jednotlivých souvisejících kauz, ale také další aktivity právníků Kanceláře ombudsmana, realizované mimo jiné ve spojitosti s naplněním rozsudku Velkého senátu Evropského soudu pro lidská práva D. H. proti České republice, v němž soud konstatoval znevýhodňování romských žáků českým vzdělávacím systémem.