Sociální pedagog může být užitečnou součástí školního poradenského pracoviště

Datum: Autor/autoři: Bc. Roman Petrenko , Jakub Hladík Rubrika: Aktuálně

Cílem tohoto článku je upozornit ředitele a další klíčové pracovníky ve školství
na připravovanou legislativní změnu – zařazení pozice sociálního pedagoga do zákona
o pedagogických pracovnících. Společně s rozšiřováním metodické podpory pro sociální pedagogy to má vést k postupnému nárůstu počtu sociálních pedagogů ve školství
a ke zkvalitnění péče o žáky tak, aby se školám lépe realizovalo vzdělávání a výchova žáků.