Sankce nefungují, cestou je multidisciplinární podpora a včasná intervence

Datum: Autor/autoři: Klára Šimáčková Laurenčíková Rubrika: Aktuálně

Návrh zákona o přídavku na bydlení z dílny ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), který má sjednotit poskytování finanční podpory státu v oblasti bydlení do jediné dávky, takzvaného přídavku na bydlení, a současně zrušit stávající dávky, tedy příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení, bude mít nepochybně negativní dopady i do školního prostředí. Doplatí na něj ti nejbezbrannější, především děti, které si prostředí ani podmínky, ve kterých vyrůstají, nevybírají ani je nikterak nemohou ovlivnit.