Setkání učitelů matematiky a informatiky

Vydáno: 2 minuty čtení

Pozvánka na akci určenou učitelům matematiky nebo informatiky zejména ze základních škol

Závěrečnou konferenci projektu DIS-CODE zaměřeného na výuku matematiky ve spojení s informatikou využijeme k setkání učitelů těchto předmětů. Krátká vystoupení a praktické dílny poslouží jako příležitost ke hledání společné řeči a sdílení zkušeností. Nikdo nepochybuje, že spolu matematika a informatika úzce souvisí. Setkání umožní jejich vztah konkretizovat a hledat, co přesně máme společného a kde si můžeme ve výuce vzájemně pomoci – nebo naopak kde leží pasti nenápadných rozdílů.

Program setkání
8:30 Registrace účastníků 8:30
9:00 Zahájení 9:00
Matematika a informatika: Ani bez sebe, ani spolu? (Ivan Kalaš)
Představení projektu DIS-CODE
10:00 Ukázky aktivit pro výuku matematiky v prostředí Scratch (Jiří Vaníček) Práce s daty v matematice /v rámci Hejného metody/ (Jan Zapletal) 10:00
11:00 Metodika vzdělávacího obsahu ScratchMaths (Ivan Kalaš) Zkušenosti s výukovými aktivitami projektu DIS-CODE (Petra Červenková) 11:00
Oběd 11:45
12:30 Oběd Test jako žákův pomocník (Tomáš Kopec, Libor Olbrich) 12:30
13:30 Využití Ozobotů ve výuce matematiky (Štěpánka Baierlová) Úvod do programování v prostředí Scratch (Hanka Šandová) 13:30
14:30 Tvorba testu jako metoda výuky matematiky (Petr Němec) Metodika vzdělávacího obsahu ScratchMaths (Ivan Kalaš, opakování) 14:30
15:30 Co máme společného, čím se lišíme, a jak toho využít? (Dan Lessner)
16:15 Přehled aktuálních zajímavostí pro učitele matematiky nebo informatiky Ukázky aktivit pro výuku matematiky v prostředí Scratch (Jiří Vaníček, opakování) 16:15
17:00 Zakončení 17:00

Poznámky k programu:

• V počítačové učebně se dopoledne a odpoledne zopakují dílny Ivana Kalaše a Jiřího Vaníčka. Mezi nimi proběhne krátký úvod do programování v prostředí Scratch, aby se odpoledního opakování dílen mohli zúčastnit i úplní začátečníci.
  • Mezi programy nabídneme občerstvení. Obědvat nebudeme všichni zároveň, díky čemuž se pohodlně vejdeme.

Akci pořádá Jednota školských informatiků ve spolupráci s MFF UK v Praze.

Zdroj: https://www.mff.cuni.cz/verejnost/setkaniMI/