Pošli to dál

Vydáno: 2 minuty čtení

Konference  23-03-2021  9 - 16 hodin

Koronavirová pandemie nastavila zrcadlo českému školství. Stávající koncepty vzdělávání se definitivně ukázaly jako zastaralé a neefektivní.
Do jaké míry a  čím je nahradit?
Můžeme se spolehnout na Komenského osvědčený koncept škola hrou?
Na tyto a další otázky nabídne odpovědi konference Pošli to dál, na kterou Vás srdečně zvou Muzeum Říčany ve spolupráci s  Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Místní akční plánování v ORP Říčany, Společnost pro kvalitu školy a  město Říčany. Konference je pořádána pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry  Peckové.

Témata

• Zavádění novinek do vzdělávacího systému — teorie a praxe
  • Strategie vzdělávací politiky 2030 — Podpora pedagogické činnosti školy
  • Učení venku a hra jako trend ve vzdělávání
  • Tvoř a hraj si! — originální metoda podporující samostatnost dětí

Přednášet a diskutovat budou

• Arnošt Veselý — vedoucí expertního týmu pro přípravu strategie vzdělávací politiky 2030
  • Jaroslav Faltýn — ředitel odboru předškolního, základního, základního uměleckého a  speciálního vzdělávání MŠMT ČR
  • Hana Splavcová — garantka předškolního stupně vzdělávání v Národním pedagogickém institutu ČR
  • Václav Fiala — učitel a vítěz soutěže Global Teacher Prize 2020 Carolina Sidon — tvůrkyně a mentorka tvořivé hry a další.

Konání

Konference proběhne online na platformě Teams. Připojit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu.

Více informací najdete na webových stránkách muzea.

Zdroj: https://muzeumricany.cz/pro-ucitele/konference-posli-to-dal-2021/