Nastartování nezbytných změn pro odborné vzdělávání není možné odkládat

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství se nechce smířit s nepřijetím novely zákona o dani z příjmu, která měla mimo jiné přinést daňová zvýhodnění firmám a podnikatelům, kteří se zapojují či chtějí zapojit do odborného vzdělávání.

Ministr školství Dalibor Štys se hodlá příští týden spojit s ministrem financí, aby společně řešili otázku nepřijetí novely zákona o dani z příjmů. „Jde mi především o klíčový krok pro nastartování změn v oblasti odborného vzdělávání,“ uvádí ministr.

MŠMT se nechce smířit s tím, že s celým daňovým balíčkem neprošly právě změny týkající se daňových zvýhodnění pro firmy, které chtějí vytvářet podmínky pro spolupráci s odbornými školami a zajistit tak do budoucna kvalifikované pracovní síly a odborníky v jednotlivých oborech.