Jak poznat dítě v ohrožení při online výuce

Vydáno: 2 minuty čtení

Jakou pomoc můžeme nabídnout?

Krátký informační souhrn reaguje na zhoršení životní situace mnoha rodin, vzrůstající psychické obtíže dětí i negativní zkušenosti, kterých mohou v současnosti zažívat více. V době, kdy jsou často děti izolovány pouze v rodině by měly školy sledovat projevy dětí a při odhalení výrazné psychické nepohody, zhoršování vzdělávacích výsledků nebo ohrožení dítěte na zdraví jednat a nabídnout dítěti i rodině adekvátní pomoc, případně podniknout další kroky k podpoře a ochraně dítěte.

• Je dítě při online výuce často smutné?
  • Nemáte přehled o situaci dítěte a již dlouho jste jej neviděli nebo neslyšeli?
  • Víte, že má rodina obtíže, ale nejste si jistí, jakou můžete nabídnout pomoc?
Zvažte tipy na individuální nebo skupinovou podporu dětí i rodin ve spolupráci s kolegy nebo zprostředkujte kontakt se sociálními službami a neziskovými organizacemi v okolí. Využijte také možnosti online propojení s neziskovými organizacemi, které běžně nepůsobí v dojezdové vzdálenosti.

Zdroj: https://cosiv.cz/cs/2021/02/17/dite-v-ohrozeni/?fbclid=IwAR1Jj2Iq2zOgz0CBPylAQ7h3sTaOEMYGt-FqrQ4xrEW84ImlgDjOzo368C4