Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Aktuality

Čeští studenti představí své projekty ve Varšavě

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: NIDV

Ve dnech 19.–24. září se ve Varšavě uskuteční 26. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists (soutěž nejúspěšnějších projektů mladých vědců). Postoupili do ní nejlepší studenti z národních kol soutěží se svými projekty. Letošního ročníku se zúčastní 119 soutěžících z 39 zemí s 85 projekty. Kromě států Evropské unie se do soutěže zapojí jako hosté mladí vědci z Kanady, Číny, Nového Zélandu, Jižní Koreje a USA.

 

Českou republiku budou reprezentovat úspěšní laureáti 35. ročníku Celostátní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti (SOČ), která se konala v červnu 2013 v Brně. Vyhlašovatelem SOČ je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jejím gestorem Národní institut pro další vzdělávání.

Vojtěch Boček ve Varšavě představí projekt „LORRIS TOOLBOX – Sada nástrojů pro vývoj a řízení robotů“, který zpracoval jako student Střední průmyslové školy a VOŠ technické v Brně. Cílem projektu bylo vytvořit software, který výrazně usnadňuje a zrychluje vývoj, testování a řízení různých elektronických zařízení – zejména robotů. „Simsonova věta a její zobecnění v rovině a prostoru“, to je vítězný projekt, se kterým bude soutěžit Emil Skříšovský z Gymnázia Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích. Práce seznamuje se Simsonovou větou a jejími známými i neznámými zobecněními, popisuje vztahy mezi jednotlivými prvky trojúhelníku. Autorem třetího soutěžního projektu s názvem „Experimentální studium valivých pohybů“ je Luboš Vozdecký z Gymnázia Vyškov. Ve své práci se věnoval experimentálnímu studiu různých aspektů valivých pohybů. Popsal deformaci podložky pod valícím se tělesem a vyvrátil některé domněnky ohledně původu valivého odporu. Experimentálně lze deformaci podložky měřit jak pro různé rychlosti, tak i pro různé povrchy podložky.

Více informací o soutěži a o vlastním průběhu soutěže najdete na http://eucys2014.pl/.


Diskuse - Počet příspěvků: 0