Film a audiovize je oblastí, ve které se dnešní děti cítí jako doma

Vydáno: 11 minut čtení

Téma filmové a audiovizuální výchovy jsme v Učitelském měsíčníku otevřeli už několikrát. Zajímalo nás proto, jaká je nově vzniklá publikace Filmouka, co učitelům přináší a jak s ní mohou v hodinách pracovat. Filmouku iniciovala Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu (ASFAV). My jsme si v následujícím rozhovoru povídali s koordinátorkou projektu, Lucií Hlavicovou a Petrem Pláteníkem, spoluautorem a hlavním editorem knihy.

Film a audiovize je oblastí, ve které se dnešní děti cítí jako doma
Mgr.
Michaela
Váchová
odborná editorka Učitelského měsíčníku
aspigetpic?section=7&pictype=2&EagriUserAddr=0.0.0.0&Id=21592.jpg
„Filmouka je unikátním průvodcem pro žáky, rodiče i učitele, který vysvětluje vše podstatné, co je spojeno s filmem a audiovizuální kulturou. Jedná se o projekt, který si klade za cíl předložit široké veřejnosti nástroj pro seznamování s filmem a audiovizí jednoduchou a hravou formou.“
Je možné hned v úvodu říci, co do škol vnáší nebo může vnést filmová výuka?