Šunkové salámy

ŠUNKOVÉ SALÁMY
Víte, že podle vyhlášky stačí, aby v kolečku šunkového salámu bylo něco málo přes polovinu masa? Tedy že téměř celá druhá půlka může obsahovat různá zahušťovadla, modifikovaný škrob, fosfáty a další chemické náhražky? Naopak některé šunkové salámy jsou z naprosté většiny - aniž by musely - vyrobeny z masa a neobsahují žádné náhražky. V A DOST! jsme provedli velké nezávislé testování právě šunkových salámů. V laboratořích Státního veterinárního ústavu otestovali pro A DOST! 12 druhů šunkových salámů. Zajímalo nás, kolik obsahují soli, tuku, fosfátů, jak voní, chutnají a vypadají. A především kolik v nich je doopravdy masa a jak kvalitního.
Vítěz testu
Šunkový salám
Výrobce/Prodávající: LE & CO - Ing. Jiří Lenc, s. r. o., Jirny / Globus
Obsah masa: 91,91%