Záznam konference: „Reforma regionálního školství – Jaký chceme vzdělávací systém za 10 let?“

Vydáno: 1 minuta čtení

V našem vzdělávání probíhá řada potřebných změn. Často však bez zjevných souvislostí a jasného cíle. Přetrvávají problémy, které jsme měli vyřešit již před deseti lety. Komplikují práci ředitelům, učitelům i zřizovatelům škol. Doplací na to však především budoucí generace.

Proto jsem s důvěrou pana premiéra oslovila několik desítek předních aktérů českého vzdělávání a požádala je o konzultace a zpětnou vazbu při sestavování dokumentu, který obsahuje návrh možné podoby reformy regionálního školství. Mým cílem bylo nahlédnout na naše školství komplexně a nabídnout ucelený balík opatření, který poslouží jako podklad pro širší veřejnou debatu.

Děkuji všem 150 aktérům vzdělávání z různých regionů, kteří jste se do otevřené debaty zapojili, samozřejmě i vám, kteří jste konferenci sledovali online.

Mgr. Renáta Zajíčková, poslankyně, předsedkyně Podvýboru pro reg. školství

Záznam konference naleznete ZDE.