Za deset dní začnou státní maturity. Slohové práce se budou znovu hodnotit centrálně

Vydáno: 1 minuta čtení

Jarní termín státních maturit začne letos opět slohovou prací z češtiny. Maturanti ji budou psát 11. dubna. Ostatní písemné a didaktické testy se uskuteční mezi 2. a 9. květnem. K prvnímu pokusu je letos přihlášeno 69 318 středoškoláků, což je o zhruba 500 méně než loni. Řekl to Jan Pohanka, mluvčí Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které vytváří testy a organizuje státní maturity.

Podle ministerstva je centrální hodnocení více objektivní. Kantoři i studenti k němu ale mají řadu výhrad. Co kritizují nejvíce? Pro všechny maturanty je povinná zkouška z českého jazyka a literatury. Druhý předmět si mohou zvolit mezi matematikou a cizím jazykem. Čemu dávají letošní maturanti přednost? A kdy budou známé výsledky těchto testů? Vše se dočtete v článku o letošních státních maturitách.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/statni-maturita-cermat-2018-slohova-prace-pocty-maturantu_1804010928_haf