Workshop Rozvoj tvořivosti pro učitele a žáky

Vydáno: 2 minuty čtení

Jste učitelky/učitelé a přemýšlíte o tom, jak při výuce podpořit vaše žáky, aby se rozvíjela jejich tvořivost a jejich kompetence k podnikavosti? Nebo jste žákyně/žáci a chtěli byste, aby vás výuka bavila a abyste mohli uplatnit svoje nápady v praxi? Ať tak či tak, zveme vás na workshop Rozvoj tvořivosti, který se uskuteční ve středu 20. dubna od 13.30 do 15.30 hodin v rámci Světového týdne kreativity ve vzdělávání.

Během Světového týdne kreativity ve vzdělávání, který v České republice poběží od 15. do 22. dubna 2022 se bude konat řada odborných diskusí, ateliérů, happeningů, workshopů a dalších událostí. Centrum podpory podnikavosti (CPP), které vzniklo v projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání, jenž běží pod Pražským inovačním institutem, pro vás připravilo zmíněný workshop „Rozvoj tvořivosti pro učitele a žáky základních a středních škol“. Zaregistrovat se na něj můžete na tomto odkazu, program je zdarma.

„Tvořivost je jednou ze základních dovedností spojených s klíčovou kompetencí k podnikavosti,“ vysvětluje Kateřina Lichtenberková z CPP a přibližuje, jak bude workshop vypadat: „V úvodním bloku se účastníci dozvědí, co je divergentní myšlení, jak je možné jej rozvíjet už od útlého věku a jaké metody se dají využít pro práci s nápady žáků a studentů.“ Praktická část workshopu pak rozdělí účastníky na 2 skupiny podle stupně vzdělávání – na základní a střední školy.

Skupinu ZŠ povede zkušená lektorka, metodička a podnikatelka Veronika Šancová, která je autorkou projektu Prototýpci, a všichni si budou moci vyzkoušet konkrétní metody, jak se rozvíjí divergentní myšlení. Program pro učitele a žáky středních škol připravuje Martin Vítek z Nadačního fondu vzdělávání a podnikání, který je tváří projektu Soutěž a podnikej a autorem související metodiky pro práci s nápady ve výuce. Získáte praktické tipy a inspiraci a zajímavé příklady z praxe, ať už jste učitel nebo žák.

Workshop „Rozvoj tvořivosti“ se koná ve středu 20. 4. od 13.30 do do 15.30 hod. v Podnikatelském a inovačním centru Hl. m. Prahy (PIC) (Škodův palác, poblíž OC Quadrillo).

Je nutná registrace, kterou najdete na tomto linku. Workshop je zdarma.

Zdroj: PII

Další aktuality