Webinář: hlavní zjištění ze specifického modulu mezinárodních šetření TALIS-PISA link 2018.

Vydáno: 2 minuty čtení

TALIS-PISA LINK - 2. 2. 2021

V úterý 2. února 2021 od 13:00 představí Česká školní inspekce formou webináře na svých facebookových stránkách hlavní zjištění ze specifického modulu mezinárodních šetření TALIS-PISA link 2018.

  • Díky zapojení stejných škol do obou šetření propojuje modul informace o výsledcích žáků v PISA 2018 se zjištěními TALIS 2018 o zkušenostech, názorech a postojích učitelů a ředitelů škol.
  • TALIS umožňuje sledovat a vyhodnocovat podmínky, které učitelé a ředitelé škol pro svou práci mají, a využívat je pro zlepšování podpory jejich náročné práce.
  • Zpráva k modulu TALIS-PISA link rozšiřuje dosavadní poznatky z mezinárodních šetření TALIS a PISA tím, že poukazuje na faktory, které na úrovni učitele a školy nejvíce ovlivňují výsledky žáků, spokojenost žáků a jejich postoje ke škole.
  • Zpráva také rozšiřuje dosavadní poznatky z šetření TALIS pro úroveň druhého stupně vzdělávání o zjištění ke zkušenostem, názorům a postojům učitelů základních a středních škol navštěvovaných v České republice patnáctiletými žáky.

 Facebook České školní inspekce: https://www.facebook.com/CSInspekce

Zdroj: Česká školní inspekce ČR - SAVE THE DATE - TALIS-PISA link - 2. 2. 2021 (csicr.cz)

 

Další aktuality