Vzdělávací Roadshow pro školy společnosti Microsoft se zúčastnilo přes 1 000 učitelů

Vydáno: 4 minuty čtení

14denní konferenční roadshow společnosti Microsoft představila nové technologie a přístupy ve vzdělávání. Akce se uskutečnila v rámci celosvětové iniciativy Microsoft EDU Days. Jednotlivé konference proběhly v osmi městech České republiky, 11 významných řečníků využilo 24 sálů a během 56 hodin předalo informace více než tisíci účastníkům.

Přes tisíc učitelů, zástupců vedení škol a ICT koordinátorů navštívilo Roadshow pro školy, která každoročně završuje řadu projektů a příležitostí, jež Microsoft českým školám nabízí. Roadshow i letos přinesla prostor pro získání inspirace v rámci společných přednášek, praktických workshopů nebo během praktických ukázek řešení pro školy na stáncích vystavujících partnerů. Mezi prezentujícími vystoupila generální ředitelka české pobočky Microsoftu Biljana Weber, zástupci MŠMT, učitelů a partnerů jako Cisco, AV Media, Boxed, Dosli, Eset, NWT a dalších.

Microsoft vedle novinek, mezi které patří zejména Windows 10 či Office Mix, otevřel témata digitální gramotnosti či internetové bezpečnosti. V rámci konference byla vyhlášena soutěž MIXathon Challenge, v rámci které mohou vyučující vyhrát cestu na Globální fórum o vzdělávání, které proběhne na jaře 2016 (více informací naleznete níže).

„Více než tisíc učitelů na naší roadshow, ale i ocenění Top odpovědná firma v kategorii Firma a škola, je pro nás důkazem, že vše, co pro české školy, učitele a děti děláme, dává smysl, a proto se budeme i nadále snažit působit na modernizaci českého vzdělávacího systému - komplexně a dlouhodobě,“ říká David Frantík, ředitel pro sektor státní správy, Microsoft.

Aktivity společnosti Microsoft, jako je projekt Referenčních škol, Vzdělávacích center, Letní škola moderních učitelů, Studentské trenérské centrum, Akademie programování, Microsoft IT Academy a další, jsou pěknou ukázkou, jak mohou komerční firmy úzce spolupracovat s MŠMT, a díky tomu nám pomoci naplňovat body vytyčené v rámci Strategie digitálního vzdělávání 2020,“ dodává Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministryně školství pro řízení sekce vzdělávání.

„Aby byli absolventi škol dobře připraveni na přicházející digitální revoluci, musíme dostat internet ze specializovaných učeben do každé třídy a do každého předmětu. Studenti by měli mít během výuky příležitost vyhledávat a zpracovávat informace v rámci zabezpečené školní sítě, která je zároveň ochrání před kybernetickými riziky,” doplňuje Michal Stachník, generální ředitel Cisco ČR.

Mixathon zpestří výuku

Microsoft v rámci roadshow představil také nový produkt vhodný pro vzdělávání – Office Mix (Mixathon). Ten rozšiřuje klasický PowerPoint o možnost přidávat do prezentace audio a video nahrávky, vlastní kresby, kvízy a ankety, screenshoty, náhledy webových stránek či různé simulace. Prezentující tak může jednoduše kombinovat audiovizuální prvky s textem a vlastním výkladem, což pomáhá udržet pozornost žáků po celou vyučovací hodinu. Hravost přednášeného tématu pak zvyšuje vytváření kvízů a anket.

Office Mix je součástí nových Office 2016, případně je možné jej zdarma nainstalovat jako doplněk do starší verze Office 2013. Aktuálně mají vyučující kromě vidiny přípravy atraktivní výuky možnost zapojit se do soutěže „MIXathon Challenge“, kterou Microsoft pořádá pro všechny pedagogy z 32 evropských zemí.Jejich úkolem bude vytvoření inovativní a zábavné 15minutové výukové prezentace právě pomocí Mixathonu. Pro učitele je to jedinečná příležitost, jak ukázat svůj moderní přístup k vyučování a vyhrát cestu na Globální vzdělávací fórum. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit do konce roku na webových stránkách www.MIXathon.org, kde jsou všechny další informace o soutěži.