Výsledky ceny za inovace ve vzdělávání Eduína 2015

Vydáno: 2 minuty čtení

Večer 8. prosince proběhlo v reprezentativních prostorách České spořitelny slavnostní vyhlášení dalšího ročníku ceny Eduína. Během večera bylo předáno celkem sedm ocenění. Z devíti finalistů vybrala tři vítěze odborná porota a tři vítězné projekty vzešly z hlasování veřejnosti. Odborníky i veřejnost zaujala interaktivní simulace moderních českých dějin Československo 38-89: Atentát. Jde o společný počin FF UK, MFF UK a Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, který získal i několik ocenění v zahraničí. Do Auly slávy byla za dlouholetou obětavou osvětovou práci pro české vzdělávání uvedena šéfredaktorka Učitelských listů Jana Hrubá.

Výsledky ceny Eduína 2015

Aula slávy – cena za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání

Do Auly slávy byla uvedena Jana Hrubá.

Jana Hrubá působila přes 30 let jako učitelka na základní škole. Od r. 1990 dodnes pracuje v učitelských asociacích (Pedagogický svaz, NEMES, PAU, SKAV). 15 let (1993-2008) soukromě vydávala časopis pro příznivce změn ve vzdělávání Učitelské listy a cca 20 knih z oblasti inovací ve vzdělávání, nyní po odchodu do důchodu provozuje jako koníčka web Učitelské listy. Stále aktivně monitoruje další vývoj ve vzdělávání, je činnou členkou Stálé konference asociací ve vzdělávání SKAV.

Vyhlášení Jany Hrubé bylo nejsilnějším okamžikem slavnostního večera, kdy celý sál vestoje tleskal šéfredaktorce Učitelských listů, která o ocenění do poslední chvíle netušila a při své velké skromnosti byla dojatá k slzám.

Cena odborné poroty

  1. místo  Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR)
  2. místo  Akademie umění a kultury Prahy 15 (ZUŠ Hostivař)
  3. místo  Minisčítání (Český statistický úřad)

Cena veřejnosti

  1. místo Dětská univerzita (Technická univerzita Liberec) 1237 hlasů
  2. místo Vzdělávací portál Moderní dějiny.cz (sdružení Pant) 671 hlasů
  3. místo Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR) 515 hlasů

Celkem bylo v hlasování uděleno 4014 hlasů.

Více o ceně: www.eduina.cz.

Miroslav Hřebecký, koordinátor ceny, řekl: "Velmi si ceníme široké škály kvalitních projektů v letošním ročníku. Dvojitého vítěze „Československo 38-89: Atentát“ vydalo nakladatelství Karolinum i na DVD a je to tip na zajímavý vánoční dárek.“