Vychází nová kniha Petra Daniše „Klima je příležitost“

Vydáno: 2 minuty čtení

28. března vychází kniha předního českého odborníka na environmentální vzdělávání a ředitele vzdělávacího centra TEREZA Petra Daniše s názvem Klima je příležitost – opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi. Kniha je určena učitelům, studentům, rodičům, odborné i laické veřejnosti, ale i politikům, zemědělcům nebo úředníkům a také každému, kdo se chce snadno zorientovat v komplikovaném tématu klimatické krize.

Petr Daniš klimatickou změnu nevnímá jen jako hrozbu, ale především jako jedinečnou příležitost ke změně. Čtivě shrnuje nejdůležitější fakta a nabízí možná a dosažitelná řešení – sepsal návod pro každého, kdo se snaží porozumět klimatické krizi a tomu, jak se s ní může vypořádat každý sám i my všichni dohromady.

Kniha obsahuje:

  • kapitoly o dopravě, jídle, průmyslu i ochraně přírody
  • inspirativní příběhy změny
  • vyvrácené mýty
  • tipy a návody, jak využít změnu klimatu jako naši největší příležitost

„Obavy ze změny klimatu stačit nebudou. Pojďme se raději pustit do nápravy.“

Kniha prošla rukama tří recenzentů a setkala se s mimořádně pozitivním ohlasem u odborné veřejnosti:

„V dnešní době plné negativních zpráv a ve spleti dezinformací potřebujeme především ukazovat řešení a pozitivně motivovat ke změně. Tato kniha může být oporou.“
Lucie Mádlová zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti

Knihu lze objednat na www.klimajeprilezitost.cz. Na stránkách najdete recenze a vybrané kapitoly ke stažení. Od října 2023 poběží ke knize online online kurz pro učitele, lektory a vedoucí oddílů pracující s žáky a mladými lidmi od 14 do 20 let.

Kontakt pro média: Mgr. Linda Vomáčková, tel. +420 606 137 590 klimajeprilezitost@terezanet.cz

Zdroj: TZ Vzdělávací centrum Tereza